Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen végzettség kell egy...

Milyen végzettség kell egy saját étterem alapításához?

Figyelt kérdés
Szakácsnak tanulok egy nagyon színvonalas iskolában.

2012. máj. 11. 23:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát akkor a szakács megvan, de viszont kell egy üzlet vezető. Üzlet vezető nélkül nem tudod elindítani..
2012. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt főiskolán tudom megtanulni?
2012. máj. 11. 23:40
 3/11 anonim ***** válasza:
OKJ-s képzés is elég hozzá.
2012. máj. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi :)

még 1 kérdésem van. szakmunkásképző elvégzése után mehetek főiskolára?

2012. máj. 11. 23:45
 5/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Nővérem okj-s képzésen tette le, de tudom hogy pár hónap alatt megtudod szerezni. Volt neki példa, hogy a baráti köréből akartak vállalkozást csinálni és ezért keresték fel..
2012. máj. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a segítséget :)
2012. máj. 11. 23:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Én kocsmát akarok majd nyitni, ahhoz végeztem el az OKJ-s képzést, de ezzel akár éttermet vagy cukrászdát is nyithatnék.
2012. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szakmunkásképző után nem mehetsz még főiskolára, oda az érettségi a belépő, arra és a középiskolás jegyekre kapsz pontot, azzal lehet bekerülni. Diplomát ad.


Én turizmus - vendéglátás szakon végeztem, papíron közgazdász vagyok turizmus - vendéglátás szakon, ezzel a végzettséggel csinálhatok bármit a turizmus területén, mehetek szállodába igazgatói székig bárhova (persze gyakorlat, tapasztalat is kell) vagy utazási irodába, önkormányzatokhoz (ha van ilyen profilja) és bármilyen vendéglátóipari egységet nyithatok (étterem, kávézó, kocsma...)

De jól mondják, OKJ-t is lehet csinálni, azzal is lehet vállalkozást indítani.

2012. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
nem azért de ahhoz hogy csinálj 1 vállalkozást semmilyen végzettség nem kell.
2012. máj. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vállalkozás alapításához valóban nem kell. De hogy üzemeljen a kocsma, étterem, cukrászda, ahhoz már igen.
2012. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!