Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Százezer Forintot már megéri...

Százezer Forintot már megéri valamibe befektetni?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor mibe és kb. mennyit hozhat havonta?

Illetve, ha nem, akkor mennyit éri meg befektetni és mibe, hogyan?

Köszönöm szépen előre is. :)



2012. máj. 14. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés.

Túl piciben se érdemes elkezdeni valamit is, mert az olyan ürességet sugároz, mintha semmi se lenne a boltban pl. Kocsmát se lehet ennyiből elindítani, ha a dohánytermékeket nézed, már 1 csík cigi is 6-7ezer forint és van amit csak 1 ember keres, van amit nagyon gyorsan elvisznek, és haszon nincs rajta. Ilyenek a szeszes italok, üdítők is, drágák, mégis kell a választék, máskülönben nem jönnek be mégegyszer. Emellett a bérleti díj, engedélyek is kemény forintok ám!


Fontos a választék, a bővebb kínálat, persze a ló túloldalára se kell átesni, mert az rengeteg pénz áruban és figyelni kell a szavatosságot, használhatóságot, vevői igényeket...


Ami megy a mai gazdasági helyzetben, az az élelmiszer bolt és a temetkezési vállalat, mert enni kell és sajnos halnak is az emberek... De 100ezer mindenhova kevés.

Ennyi pénzből talán a neten tudsz csere-berélni olyan termékekkel, amihez értesz is és van rá kereslet, de ha már net, úgyis gyorsan megtalálják a legolcsóbb forrást...

persze ha magad szolgáltatsz, pl nyelvet oktatsz vagy más különórát adsz tanári végzettséggel, esetleg nyelvtnárként elmész egy nyelviskolába és ott egyéni vállalkozóként alkalmaznak és vállalhatsz órákat, ahhoz nem kell olyan sok pénz, indulótőke, de gondolom ne vagy tanár :S

vagy egyéni vállalkozóként még sok más szolgáltatást is végezhetsz, ötlet és adottság, lehetőség kérése.


Mégis milyen elképzeléseid vannak? Milyen végzettséged van, ami illeszkedik egy vállalkozáshoz? Mert az is kell.

Nem mindegy, hogy pl. üzlethelyiséget fogsz-e majd bérelni vagy adott a hely, nem mindegy, hogy a felszereléseid megvannak-e vagy még be kell szerezned őket (bérelni vagy vásárolni) és persze az se mindegy mit akarsz árusítani, mert az árukészletet is meg kell venned, olyakor állni os fog a pénzed 1-1 termékben vagy ki kell dobnod vagy le kell áraznod (lejárt szavatosság, használhatalanság). Egyedül csinálod vagy aklakmzottad is lesz? Mivel fogsz szállítani, van-e autód, kell-e hozzá autó? stb.


Lehet hitelt is felvenni, kedvezményes vállalkozói hitelek is elérhetőek, plusz a munkaügyiből is kaphatsz pénzt ha munkanélküliből válsz vállalkozóvá, de ezt időben kell indítani, mert az év második felére általában elfogy a pénz.


Na lényeg az, hogy a vállalkozás beindítása is költségekkel jár, futkározni a papírokért, intézkedni majd minden napod rémegy 1-1 irarta, könyvelőt keresni, az is minimum 15-20ezer havonta és igenis kell, hogy legyen.. Szóval így szűk fél év alatt elfolyik a pénzed és még nem árultál, termeltél semmit sehol, csak a jogi és gazdasági szabályokat tartottad be és fizetted :S


Szerintem gyűjtögess még.

2012. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bence87 ***** válasza:

Prémium magyar államkötvényt vegyél belőle. Vagy akciós banki betétbe, lásd www.jokamat.hu.


Másbe nem érdemes fektetni ilyen keveset, mert a tranzakciós díj elviszi a hasznot.

2012. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy nagymellű szőkébe !
2012. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tanulok és dolgozom mellette több mindent, ebből lett a pénz.

Azért kérdeztem amúgy, mert most összegyűlt százezrem és olyan jól hangzik, hogy nem akarom elkölteni, szóval gondoltam csinálhatna valami hasznosat is a pénzem ahelyett, hogy csak úgy van. :)

Amúgy köszönöm a válaszokat, leginkább a harmadikét, bár az első is segített egy kicsit. :P

2012. máj. 16. 01:29
 5/7 anonim ***** válasza:
És hagy legyen enni nem kér. Majd ha lesz egy váratlan kiadásod akkor hozzányúlhatsz.
2012. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Néha szoktam neki adni kis haltápot, mindig jóízűen fogyasztja. :D
2012. máj. 16. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagad fejlesztésébe, egy új készség elsajátításába a leghasznosabb befektetni.
2012. máj. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!