Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek van ma Magyarorszá...

Szerintetek van ma Magyarországon reális piaca az egyedi kézműves termékeknek?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen boltot látok, de mindig nagyon hamar költöznek, vagy bezárnak, az ezzel foglalkozó kiskereskedők. 2 -3 hónapig van egy helyen, de már -70% -ozik. Én szeretnék ezzel foglalkozni, mert egy csomó dolog megvan hozzá (tudás, eszköz, anyag), csak épp attól tartok, hogy az olcsó tömegcikkek ezt a területet is tönkreteszik, mint ahogy a magyar könnyűipar egyéb területeit is tönkretették. Van egy pár dolog, amiben innovatívat tudnék nyújtani, de ehhez tudnom kell, hogy piacképes -e egyáltalán itthon ez?

2012. máj. 19. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút piacképes, de mint mindenre, erre is igaz: nem elég a jó termék, legalább annyira fontos az igényes marketing. Ha komolyak a szándékaid, és keresel ilyen irányú társat, szívesen társulnék a dolog marketingjéhez. Ha akarod, írj privátban.
2012. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs...én speciel az összes kreatív cuccost vaterán/teszveszen/ebay-en/ lidlben szerzem be, nem eladásra, hanem magamnak csinálgatok dolgokat, az összes alapanyag max harmadáron megvan - kész műveket meg nem veszek és nem is tudtam csak egyet eladni
2012. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen bolt, úgy 15 éve megvan minden gond nélkül. Egy kerámiával foglalkozó nő üzemelteti, nagydíjas és zsűrizett termékei vannak - szóval könnyen megkülönböztethető a silány minőségű, hobbi kézműves termékektől. Van-e piaca? Az említett hölgynél a felvevő piac nagy részét turisták (kül- és belföldiek egyaránt) teszik ki, illetve olyanok, akik ténylegesen hajlandóak pénzt kiadni egy szép tárgyért, nem az árat nézik vásárlásnál (ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy dúsgazdagok).

Szóval akkor lehetsz piacképes, ha meg tudod találni a potenciális vevőkkel a kapcsolatot és a szakmán belül is elismernek - mert a vevők jelentős hányada bizony az elismert szakikat keresi.

2012. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval kb. ilyen szinten már érdemes a kézműves termékekkel foglalkozni: [link]
2012. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, mint az előttem lévő válaszoló. Ma valamiért sokan azt hiszik, hogy valami attól, hogy kézzel készült, érték. Emiatt sokan próbálkoznak ilyesmivel - de a legtöbbjük önkritikával nem rendelkező kontár.


Ne a piacképességet keresd. Menj el néhány versenyre. Ott értékelik a munkád, és ha nem érsz el jó helyezést, meg tudod nézni, mit csinálnak másképp azok, akiknek a munkáit jónak tartják. Precízebbek? Formabontóbbak? Hagyománytisztelőbbek? Meglátod.

de mindenképp menj el több versenyre is, mert a zsürizés elég szubjektív, nem szabad egy társaság véleményére feltétlen adni.

Egyébként ez azért is jó, mert ilyen helyeken kapcsolatokat építhetsz, plusz általában kiállítások is vannak, ahol vásárlókat szerezhetsz.

2012. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Én sok mindennel foglalkozom, készítek egyedi textil holmikat, de a fő terület a portrérajz. A textilnél már kell egy technológiai alap, tudás és gépek terén is, a minőséghez és tartóssághoz. Ami egyelőre az üzleti terveim útjába áll, az az, hogy munkanélküli vagyok és nincsenek tartalékaim, így nem tudnék -de még támogatással sem mernék -belevágni egy saját vállalkozásba, akkorák a terhek és a kisvállalkozó mindenét kockáztatja. A magas minőséget portréban és dekorfestésben tudnám hozni, ha lenne egyáltalán pénzem arra, hogy megpróbáljak megélni belőle. Ezért nagyon fontos, hogy van -e kereslet, mert ha van, akkor valaki mással, aki vállalkozó, együttműködhetnék a saját szolgáltatásaimmal. A szakmai versenyek is érdekelnének, de még utazásra sem jut.
2012. máj. 20. 20:16
 7/7 vinczem válasza:

Szerintem próbáld ki, hogy online hirdeted és árulod a termékeidet. Például itt, azt hiszem, ez a legnagyobb:

www.meska.hu

2012. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!