Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valóban igaz az, hogy ha van...

Valóban igaz az, hogy ha van egy jó ötleted, akkor pénz nélkül is el tudsz kezdeni saját vállalkozást? Van itt olyan, akinek sikerült?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak tündérmese?

2012. máj. 21. 02:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó pár évvel ezelőtt még sok esély volt rá.

Ma már az is nehezebben él meg a vállalkozásából, akin régóta csinálja, s tőkéje is van.

Kivéve, ha külföldre gyárt valamit.

2012. máj. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek az úgymond garázscégek.

Természetesen az ötlet ne valami roppant nehezen legyártható,elkészíthető dolog legyen és akkor mehet a dolog.

Egyébként volt egy sorozat is az egyik adón ahol magyar kkv-kat mutattak be és mindig elmondta a tulaj is hogy hogyan indultak. Bizony sokszor sokan a nulláról...

2012. máj. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nulláról nem lehet elindulni, ez csak tündérmese. Egy idő után, ha van 100 milliód, akkor ahhoz képest az 1 millió Ft tényleg semmi, de akinek annyi sincs, annak az nagyon nem semmi.


Nem szabad hinni az ilyen történetekben, mindig ki vannak színesítve.


Az ötlet sosem elég a sikerhez: 1% az ötlet, 99% a megvalósítás. A megvalósításhoz pedig pénz kell.

2012. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a vállalkozói engedély egy vagyonba krül, szóval ha legálisan akarod csinálni, akkor muszáj hogy legyen pénzed.
2012. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szóval ha hajléktalan vagy és így NULLÁRÓL indulsz akkor az tényleg esélytelen!

De ki a franc az akinek ÍGY nincsen semmije? Szerintem senki nem rájuk gondolt...

A Nulláról indulás azt jelenti hogy egy átlagember kitalálhat-e olyat amit el tud indítani önerőből!


Ha már a válllakozói kiváltása is "egy vagyon" neked akkor valóban ne kezd vállalkozásba!

Magyarán ha pár tízezer forint a földhöz vág akkor ne kezdj vállalkozásba!


De ki az az idióta(!!!) aki úgy kezd bele egy vállalkozásba hogy annyi pénze sincs hogy a saját villanyszámláját és a napi étkezését fizesse?? És az ilyen előtte miért nem megy el dolgozni és gyűjt pénzt?


Szóval igen, a nulláról indulást ha úgy érted hogy valaki ha dolgozik és van némi spórolt pénze és az ötlet nem egy űrsikló hanem valami kis dolog akkor igenis el tud indulni!

nem értem miért mindenki százmilliós befektetésekben gondolkodik!

Jó ötlet az is ha szívesen csinálsz mondjuk kis ékszereket és abban nagyon jó vagy. Csinálsz párat és elkezded árulni aztán ha tényleg jónak gondolják az emberek akkor egyre többet adsz el és növekszel!

De persze ez sem NULLÁRÓL indul hisz kell hogy legyen egy lakásod, számítógéped és meg kell venned az akár sok száz forintot érő alapanyagot!!! Már ha van pár ezer forintod a vállalkozóira és nem amiatt csődölsz be...

2012. máj. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
van ötlet, ami mehet nulláról, van, ami nem. ha ügyes vagy, találsz ötletet. sokszor utánad dobják az ilyet, de soknak nem tűnik fel. :)
2012. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Átlagembernek lehetetlen vállalkozást indítania, mivel a legtöbb vállalkozási forma jelentős tőke meglétét követeli, valamint az adózási szabályok és a vállalkozás jellegétől a megkövetelt tőke miatt a befektetett összeg biztosan nem fog megtérülni 3-5 évig.


Az átlagembernek addig is meg kell élnie és ha még a befektetését valami véletlen folytán precíz piacelemzés előzte volna is meg 3-5 év alatt ez jelentősen változhat, ahogy a vállalkozásra nehezedő terhek is. (Magyarországon nem jelemző, hogy bárkin enyhébbek lennének a terhek mostanában), úgyhogy egy átlagember számára a kockázat túl nagy, az esetleges nyereség kérdéses és a megtérülésig eltelő időszak túl nagy.


Persze senki se fog milliókat kaszálni az első évben -hacsak nem xy miniszter unokája... közbeszerzés FTW-, de tartsd szemelőtt hogy ha belekezdel egy vállalkozásba átlagemberként akkor elég kemény éveknek fogsz elébe nézni.

2012. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van rá mód. Például van egy verseny, azt hiszem a Corvinuson tartják, ahol vállalkozási tervvel indulhatsz, és a legjobbakat segítik az első évben. Azt hiszem, a legjobbnak minden költségét állják.

Emellett vannak olyasmik, amik gyakorlatilag nem kerülnek pénzbe. A legtipikusabb mostanában az, hogy indítasz egy blogot, és írsz valamiről "tananyagot". Ezt árulod. Ez azért is jó, mert eleinte csinálhatod munka mellett, és akkor van ugye jövedelmed, no meg nem kell magad után járulékokat fizetned.

Emellett vannak még olyan szakmák is, ahol a vállalkozás elindításába nem igazán kell pénzt belefektetni, "csak" az időd és energiád. Ilyenek a tanácsadás jellegű vállalkozások, no meg a számítógépes munkák (általában kezdetnek elég, ha van egy számítógéped).

Persze idővel minden igényel anyagi befektetést is, de valóban vannak olyan területek, ahol enélkül is el lehet indulni.

2012. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mit értesz jó ötlet alatt. A jó ötletek általában az olyan dolgok, amit még sehol nem csinálnak, te lennél az első, vagy már létezik, de te tudsz egy sokkal jobb előállítási módot, ami olcsóbb vagy gyorsabb. Pl nincs értelme hétköznapi bicikliket gyártani a megszokott technológiával, mert a jelenlegi cégek jóval olcsóbban előállítják és a márka miatt jóval drágábban eladják. De ha te olcsón is adnád, akkor ő is lejjebb hagyná az árakat, csak, hogy megsemmisítsen téged, mint konkurenciát.

Na de hogyha neked tényleg van egy jó ötleted, akkor keress befektetőket. Elmész pár jómódú emberhez és elmondod a te nagy tervedet. Ha ő is lát benne fantáziát, akkor ad egy kis kezdőtőkét, cserébe majd a jövedelemből kap valamennyit.

Esetleg, hogyha van munkád is, akkor ha tényleg nagyon jó az az ötlet, akkor vehetsz fel kölcsönt is. Ezt nem ajánlanám, mert ha nem jönne össze, akár öregkorodig szophatsz.

Szóval el lehet kezdeni a "nulláról is", csak jó körökben kell mozogni.

2012. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 boldogblog válasza:
Sziasztok! Nekem vannak jó ötleteim. Pontosabban van rengeteg ötletem és kb minden ezredik jó. Azon belül minden újabb 1000-k fenomenális. De én is itt csücsülök és tépelődöm, hogy hogyan tudnám megvalósitani. Hisz mezitelen fenékkel semmit sem tudok kezdeni. Vagyonom nincs. Bank nem áll velem szóba. Gazdag embert nem környékezek meg, mert, ha elmondom neki az ötletemet, akkor lenyúlja. Miért is ne tenné??? Hisz semmit, de tényleg SEMMIT sem tudnék ellene tenni. Példa az álltalam kitalált ötletekre: Az útszéli kresz táblák eléggé bele simulnak a környezetbe. Azaz nem szoktam észre venni őket. De mi lenne, ha a tábla észre venné, ha rá pillantok és azért, hogy észre vegyem elkezdene villogni és ugrálni? Esetleg integethetne is a nem létező kezeivel! Elég muris lenne, de abszolút figyelem felkeltő! Tudom, hogy ez egy hülye ötlet, de abszolút eredeti és mint ötlet fenomenális. Egy másik példa: Az éjszakai közvilágitást alakitanám át. Konkrétan a járdák világitását a gyalogosoknak. Az elképzelésem szerint a járdába épitett elektronika a járókelő felett kb 5-10 méter magasságban létre hoz egy ionizált levegő gömböt, amely megvilágitja a környezetet. Természetesen a gömb együtt mozogna a gyalogosokkal. Nos ez az ötlet elvileg megvalósitható. DE! Életveszélyes. Az ionizált világitó gömböt elvileg Tesla generátorral elő lehet állitani. De a gyalogos pont a mikrohullámú energia áramlás közepén állna és megsülne.... Az energia mérleg egy egészen picit nagyon drága lenne. Több gigawatt kellene egyetlen világitó gömbhöz. De néhány 10 vagy 100 év múlva már lehet, hogy ez lesz a természetes. Ezek azok az ötleteim amiket elszoktam mesélni ihlet adónak. Persze vannak olyanok amik most és itt jók. De, ha azokat is leirnám, akkor valaki megvalósitaná és én nem kapnák belőle semmit.
2012. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!