Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha budapesti piacon szeretnék...

Ha budapesti piacon szeretnék saját készítésű süteményeket árulni, milyen engedélyre van szükség?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos tanuló vagyok. Otthon készíteném el őket és hétvégén 1, vagy 2 alkalommal szeretném őket árulni Budapesten egy piacon. (az aktuális programomtól függően csak 1 nap, vagy mindkettőn).

Nincs semmilyen cukrász-végzettségem, de imádok sütni és jókat is szoktam csinálni. :)

Kb 20-30 db süteményre gondoltam / alkalom (muffin, brownie, minden ilyen angol különlegesség, amit akkor tanultam, amíg kint éltem)

ÁNTSZ, adózás, bármi ilyenre szükség van hozzá?



2012. máj. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
ez egy nagyon jó kérdés
2012. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik piacon egyébként?
2012. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak ne haragudj.


Az engedélyek meg az állami bürokrácia még egy dolog, de te nem fogod tudni egyszál magad megvetni a lábad a piacokon, mert fel vannak osztva már régóta.


Nagyvállalkozók működtetnek 8-10 zöldségest vagy akár pékséget vagy mézárust alkalmazottanként vagy alvállalkozóként, és úgy dobálóznak az árakkal ahogy akarnak, akár mind a 10 boltjukban más árakat irnak ki, meg másképp pakolják ki az árut vagy az egész termékpalettát másképp állítják össze.

A vásárlótömegnek ez nem tűnik fel és nem is szúr szemet, mert csak azt látja, hogy a parasztbácsi árulja az akármit, jah persze...

(az is a nagybaniról meg kínából van mint minden).


Ezekkel szemben te nem fogsz tudni labdába rúgni a kereskedésben, én inkább azt javaslom, hogy próbálj meg a beszállítójukká vállni, ha tudsz.

2012. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja meg mégvalami amit elárulnék..


Én mézben gondolkodtam, de aztán amikor körbelestem meg kérdezősködtem, és kiderült hogy a kofahelyekre is már várólista van, és ezeknek a nagyvállalkozóknak is elég komoly beleszólása a piacfelügyelőség felé, letettem az egészről.

Ez kb úgy működik, ha neked eladják a helyet a piacfelügyelők akkor a nagyvállalkozó azt mondja, hogy ő meg évekre kivenné inkább neki adják el, szóval pénz beszél.

2012. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kicsi piac a 17. kerületben, évekig zárva volt, nemrég viszont újra kinyitották. Azóta 90%-ban régiségeket és használt árukat adnak. Múlt héten kimentem megnézni, egyetlen egy lángosos, 1 mézes bácsi és 1 hús-hentesáru bolt van, ami az élelmiszereket illeti.
2012. máj. 31. 14:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és üres "asztalok" is voltak, nem is egy.
2012. máj. 31. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség, hogy a nagyvállalkozók "kicsinálnának onnan, hiszen te nem ipari mennyiségben árulnál, hanem kicsiben, így pedig nem jelentesz konkurenciát nekik, ráadásul sütiket nem nagyon szoktak "nagyvállalatok" piacokon árulni.

Szerintem azzal van a baj, hogy ehhez ANTSZ engedély kell, mert fogyasztásra alkalmas terméket nem lehet csak úgy árulni, az szabályokhoz kötött, hiszen meg kell lennie papíron, engedéllyel a származása. Az otthon készített lekvárokhoz, befőttekhez is kell legalább egy őstermelői igazolvány, úgy tudom.

Az adóhatóság felé nem kell semmi, mert háztartási mennyiség, és annyi után nem kell adózni.

2012. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!