Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nem vagyok benne az Áfa...

Ha nem vagyok benne az Áfa körben, akkor is kötelező az Áfa átállíttatása a pénztárgépben 25 %-ra? Kérem hozzáértők válaszát!

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 2009 júl. 01 előtti 20%-os, jelenleg 25% áfakulcs alá tartozó termékeket forgalmaz, akkor igen.
2009. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egy dolgo, hogy alanyi mentes áfás vagy, de mindenképpen át kell állíttatni a pénztárgépeket a helyes áfakulcsokra, egyébként van 18%-os kulcs is a 25% mellett. Ja és az apeh tuti ellenőrizni fogja ezeket.
2009. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alanyi mentesnek teljesen felesleges átállítatni, hiszen nem üti az áfásat. Esetleg ha közel van az alanyi mentes határ átlépése, akkor érdemes, ne legyen belőle gond akkor ha már ütni kell az áfásat. Könyvelő vagyok, és tavaly kérdeztem meg az APEH-ot, mert az alanyi mentes ügyfelemnél is át akarta állítani a szervizes a pénztárgépet. Elég lesz ha majd év végén amikor úgyis ki kell íratni a pénztárgépből a bevételt.
2009. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!