Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kéz- és lábápoló, műkörömépítő...

Kéz- és lábápoló, műkörömépítőként vállakozó szeretnék lenni, mi kell hozzá? Melyik a legmegfelelőbb forma?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton egyetemen tanulok, amíg nincs vendégköröm nem szeretnék szalonban dolgozni, ezért arra gondoltam, hogy házhoz járó műkörmös lennék vagy itthon dolgoznék. Egyéni vállalkozóként dolgozhatom a saját lakásomban ill. más lakásán? Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2012. jún. 14. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ha mint könyvelőt kérdezel, akkor igen egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása lehet a megoldás. Lehet Bt-t is alapítani de annak már jelentős költségei vannak, Kft-nek még magasabbak. Az egyéni vállalkozásodnál - és egyéb esetekben is arra figyelj hogy ha megszűnik a jogviszonyod akkor járulékfizetési kötelezettséged keletkezik automatikusan.


Mint normál ember, szerintem ne válts ki vállalkozóit, ez a munka jellemzően egy ügyfélkörre épül, nyilván nem fogsz egy vadidegenhez bemenni hogy építesz neki körmöt, hanem először ismerős, aki majd ajánl a barátnőjének, aki majd viszi a testvérét, aki az anyját stb... Szóval amíg csak ismerősi körben mozog a dolog felesleges szerintem. Ha már valóban tevékenykedsz - és természetesen van szakirányú végzettséged - akkor természetesen hivatalosan kell.

2012. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A végzettségem megvan, és továbbképzésre is járok, csak vendégköröm nincs még.
2012. jún. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!