Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan csináljam a kezdeti...

Hogyan csináljam a kezdeti időszakban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Örülnék, ha egy-két kedves vállalkozás-guru segítene eligazodni, tanácsot adna…

Van egy elég jónak tűnő vállalkozási ötletem, ki is van dolgozva, próbálgatom is a szárnyaimat benne, de még most minden nagyon bizonytalan, hiszen olyan szolgáltatásról van szó, ami finoman szólva nem létszükségleti, így a mai pénztelenségben aligha számíthatok gyors és nagy sikerre, kirobbanásra. Egyébként interneten keresztül rendelhető, teljesíthető, piac lehet az egész ország, csak e-mail cím kell hozzá, arról lehet rendelni, és arra teljesítenék. Célcsoportom azok az emberek, akiknek nincsen elég idejük olvasni, viszont szoktak…

Erről most többet itt nem mondhatok el, mert az kifecsegés lenne.

Azt viszont jó lenne tudni, hogy amíg az ember csak próbálkozgat, piacot kutat, érdeklődéseket igyekszik generálni, de még egyáltalán nincsenek bevételei, és még nem is biztos benne, hogy lesznek-e majd később is, addig hogyan kell és lehet csinálni ezt lebukás veszélye nélkül? Tehát kell-e mindjárt az első pillanattól valami hivatalos vállalkozási formát felvenni, és egyből tejelni a semmiből is, sőt a minuszból is közterheket? Mert ki az a b…om, aki ha a saját adózott jövedelméből (főállás van) költ a piackutatásra, reklámra, még közterheket is azonnal fizetni kíván, mikor még piac sincs sehol?

A reklámozásban adnék egyfajta távmunkát is néhányaknak, de őket is hogyan lehet ilyenkor kifizetni úgy, hogy ne legyen támadási felület? Lehet egyáltalán valahogyan, vagy sehogy?

Ha kezdetben a szolgáltatásomért nem kérnék közvetlenül pénzt küldeni a számlámra, címemre, hanem például úgy szeretném rendezni az anyagikat, hogy a megrendelő adjon fel egy helyi újságban a javamra keretes, vagy apró hirdetést a rendelés összegének megfelelő árban, de saját magának számláztatva hirdetési díjat, akkor támadható vagyok? Fizetett reklámra (is) amúgy is szükségem van, az újságnak meg úgyis mindegy ki fizeti ki az árát… Így nekem nincsen bevételem, de aki a hirdetésfeladásért fizet, az számlát kap, az adótartalma meg befolyik az államnak. Ez így szerintem jó átmeneti megoldás lehet, de itt semmi sem az, aminek látszik… Hirtelen ennyit kérdeznék, lehet, hogy még majd bővül. Akár privátban is lehet válaszolni.


2012. jún. 21. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tehát gyakorlatilag arra akarsz tanácsokat kapni, hogyan kerülj adót, hogyan lopd meg az államot és a 10m polgártársadat. Mert aki nem ezt teszi, az szerinted egy barom. Hát kösz, de erre nem adok tanácsot…
2012. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megdöbbentő miket tudsz te nekem itt mondani, szerintem valahol a Holdon élsz, vagy nem tudom hol, ezért kár volt válaszolnod, inkább hallgassál! Itt, ahol az adónak az adóját is kivetik, mint a KGFB esetén pl. a baleseti adót, most a teolefonadót, és sorolhatnám, meg a "nagyjaink" disznóságait és lenyúlásait, országunk módszeres tönkretételét, szétrablását és szétraboltatását, miről beszélsz te szerencsétlen?!
2012. jún. 22. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem én, még meg is próbálod magyarázni, hogy miért helyes az, ha lopsz, csalsz. Igen, én is otthon élek, igen, én is tudom, hogy magasak az adók, igen, én is tudom, hogy a politikusok is lopnak. De tudod mit? Én nem lopok. én befizetem az adómat. Én megveszem a BKV bérletet. Autót nem veszek, mert drága. És telefonálni sem telefonálok agyba-főbe (jó ideje van már mobilom, egyetlen hónapban se volt nagyobb a számlám 5000forintnál).

És amíg te adót csalsz, a szememben nem vagy jobb, mint az általad is lenézett politikusok, mivel ugyanazt csináljátok. Egy kutya vagytok mind.


Amúgy meg valóban így van, egy cég beindulása elején csak a pénzt viszi. Aztán kiépül a kliensek köre, akkor már megy. Minden cég így kezdte: Facebook, McDonald’s, Nike, BMW, mind, egytől egyig. Menj el egy könyvelőhöz, ő elmondja, hogy milyen formában a legjobb ezt csinálnod, legálisan.

2012. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ahogy szeretnéd, úgy nem lehet.

Igen, létre kell hozni rá valamilyen vállalkozási formát (minimum egyéni vállalkozónak kell lenni).

Ha a cégnek költségei vannak, azt fizetni kell. A cég tőkéjéből (függetlenül attól, hogy az elején "jön-e be annyi pénz" avagy sem). Ha nincs tőkét céget alapítani akkor hitelt vehetsz fel rá.

2012. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van mellette másik főállásod, akkor nem kell magad után közterheket fizetni.

Amennyiben vannak költségeid, akkor azokat természetesen elszámolhatod az adóalapodból. Továbbá a bevételeidből mindenképpen adóznod kell, ha számlát adsz. Ha nem adsz számlát/nyugtát, stb akkor nem kell adóznod, viszont egy NAV-os ellenőrzés után egyből bukó a dolog.


A munkatársaiddal aláírathatsz titoktartási nyilatkozatot, sőt akár versenytilalmi megállapodást is, de gondolom nem rendelkezel olyan anyagi háttérrel, ami ezt megengedhetné.

2012. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve, ha magánszemélyként magánszemélyeket foglalkoztatsz alkalmi jelleggel, akkor az tudtommal már nem adóköteles.
2012. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha belevinném a dolgot egy már létező vállalkozásba, hogy meglegyen a számlaképesség, és egyéb fontos dolgok, ami vállalkozási keretek közé tesz mindent, azt hogyan lenne érdemes csinálni? Milyen módon és feltételekkel, úgy, hogy az kölcsönösen előnyös legyen? Miféle szerződést kellene kötni egymással? Akár privátban is válaszolhat, aki tud értelmeset mondani. Szurkálódók és blöffölők ne fárasszák magukat.
2012. júl. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!