Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes szerintetek munkaközve...

Érdemes szerintetek munkaközvetítő cégbe fogni manapság?

Figyelt kérdés
Magyarországi és külföldi munkaerő közvetítéssel foglalkozna a cég, kezdő vállalkozás... megéri manapság az ilyen, vagy sem? Miért igen és miért nem? Illetve szerintetek kb mennyi kezdőtőke kell hozzá?
2012. jún. 30. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Iroda, 1 fő szakképzett alkalmazott, ha csak közvetítesz 500.000 Ft, ha kölcsönzöl is munkaerőt, akkor 1.000.000 Ft biztosítéki letét elhelyezése (amelyhez a működés során nem nyúlhatsz hozzá).

Ezzel indul a munkaerő-kölcsönzéssel, -közvetítéssel foglalkozó vállalkozás.

+ a hozzá szükséges vállalkozás létrehozása, az 100e Ft körül, ha cégben gondolkodsz, plusz 500e Ft az ottani kezdőtőke Kft. esetén.

Tehát legjobb esetben is milliós tétel a vállalkozás elindítása.

2012. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hány ilyen cég van, de nálunk a városban vagy 10. Én most állást keresek, és látom, hogy mind a 10 ugyanazokat az állásokat hirdeti. És mehet a kapálózás, hogy akkor kinek sikerül rá embert találni. Bár tudom, hogy van olyan, aki nem igazán strapálja magát. Pl. egy multival leszerződött, hogy ő kölcsönöz nekik. Amikor mi az ex-munkahelyemen embert kerestünk, nem küldtek senkit, pedig csak alapfokú angolt, meg érettségit kértünk. El tudod képzelni, hogy nem volt ilyen jelentkező?! Aztán mi találtunk egyet, de azt mondták a HR-en, hogy csak munkaerőközvetítőn keresztül lehet felvenni. Szóval elment a csaj, regisztrált náluk, aztán kapták utána a pénzt. Ami azért elég bicskanyitogató, mert lényegében nem csináltak érte semmit.

Szóval, ha a közeledben nincs túl sok ilyen cég, és el tudod érni, hogy egy nagyobb multi leszerződjön veled, akkor biztos jó üzlet. Bár a mostani válságos időkben, én biztos nem kezdenék bele.

2012. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ami azért elég bicskanyitogató, mert lényegében nem csináltak érte semmit."


Cseppet sem bicskanyitogató, mert a munkakölcsönző felelőssége és alkalmazottja a munkavállaló. Ez neki rizikó, neki extra költség, míg a cég csak egy költségszámlát kap, amit utal. Ha nem tetszik neki, akkor int, hogy "dánkesön" tovább nem kell... Szóval nem bicskanyitogató, hogy ennek az árát a munkaerő-kölcsönző megkéri. Mert utána ő szív a munkavállalóval.

2012. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!