Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetőségem van átvenni egy...

Lehetőségem van átvenni egy üzletet, egy ember véleményét megkérdeztem, és ő lehurrogott, de nem tudta elmagyarázni, hogy miért. Mi az a buktató amit nem látok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy zöldséges üzlet átvételéről van szó, 3-4 hónapra. A kezdő készletet a tulajtól kedvezményesen megkapom, a céget is adja, cserébe egy minimális összeget kell neki adnom naponta.
2012. júl. 18. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert ő nem tartja képesnek magát egy üzletet futtatására, és ha neked sikerülne, akkor az azt jelentené, hogy te ügyesebb vagy nála. És ezt nehezen viselné el. Hát ezért.
2012. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tudta megindokolni, akkor szerintem is csak irigy:)

Bár amit leírtál, elég kevés info.


Kérdés, mennyire bejáratott üzletről van szó, milyen a környék, mennyire megközelíthető, mekkora a vásárlóerő a környéken, mekkora az átlag napi forgalma a boltnak,van. e alkalmazott, mennyire forgalmas helyen van ( belváros vagy valami eldugott hely), milyen árakon és árréssel dolgozik, mekkorák a fenntartási költségek, van- e konkurencia, azok milyenek, mekkorák; mekkora tapasztalatod van ebben az üzletágban, honnan szerzed be, milyen minőségű és árú árut, mennyit kell fizetned havonta az emberednek, mi van pontosan a szerződésetekben, stb.

2012. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes...

Ezzel a rövid távval egy baj van.

Ha jól ment a biznisz akkor minek adná át pár hónapra amí alatt egy jó üzletet tönkre lehet tenni de tovább javítani nem lehet.

Ha meg rosszul megy a bolt akkor vagy te is rosszul viszed és akkor mindegy. Vagy elkezdesz életet lehelni a dologba és akkor 3-4 hónap múlva ő visszamehet egy jobb üzletbe te meg hoppon maradsz...


Vagyis 3-4 hónapra gyanúsan nincs értelme egy jól menő üzletet átadni.


Én a helyedben olyan szerződést kötnék ahol 3 hónap után te döntöd el hogy folytatod-e ugyan annyi pénzért!

Másrészt havidíj szerintem jobb lenne mint a napi.


Szóval a "buktató" itt az hogy egy üzletember a saját bejáratott üzletét nem adja át másnak ha tudja hogy utána ha a bérlő kért okoz akkor dupla annyi idő és energia neki rendbe tenni!

Ha viszont nem megy jól a biznisz akkor ő csak jól jár hisz nem kell rohangálnia és lenyelni a veszteséget hanem más gürizik és adja neki a pénzt. Ha meg szerencséje van akkor elég jól csinálja és felfuttatja pár hónap alatt, amit ő utána kiaknázhat...


Azért csak óvatosan!

2012. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindig csak november elejéig szoktunk nyitva lenni, ő a telet egy holt szezonnak tartja, habár soha nem próbálta még. Addigra elfárad, és tart pár hónap szünetet. Viszont megadta a lehetőséget, hogy ha gondolom, akkor csinálhatom én. 3 éve nála dolgozom, szóval tapasztalat van.
2012. júl. 18. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez valoszínű inkább egy kiprobálás hogy tudnád-e vinni a boltot. Talán már a visszavonuláson gondolkodik vagy fene tudja.

A nyereségességbe van belelátásod ha ott dolgoztál és talán részben a motivációba is.

Azt hogy mennyi részt kell vinned és mire kell figyelned azt csak te tudod.


Úgy gondolom probáld ki magad. Legrosszabb esetben gyűjtesz némi tapasztalatot és legközelebb már jól csinálod :))

2012. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ti hol laktok, de amelyik városban én lakom, ott nem holt szezon a tél (sem).

Éppen télen nehezebb megfelelő zöldséghez/gyümölcshöz jutni (kert kilőve, utcai árusok eltűnnek, piacon csak akkor ha nem fagy meg), így én - laikusként- azt gondolnám, hogy nem lenne holtszezon, csak más típusú termékekre lenne nagyobb kereslet.

2012. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

A tél szerintem sem holt szezon. Bár való igaz hogy a költségek magasabbak.

Hisz nem egy sima kisteherrel kell vinni az árut hanem fűtöttben. A boltot is fűteni kell, plusz világítás is több. Ha rossz a bolt szigetelése akkor meg rengeteg pénz megy el erre.

Az utcai részre kipakolni nem lehet tehát annyival kevesebb árut lehet árulni.


De ezek már költség-haszon számítások.

2012. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, bevallom, örülök hogy többen is úgy látjátok a dolgokat mint én! Köszönöm a tanácsokat is!
2012. júl. 18. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy Ő nem akarja bevállalni a telet (mert rosszabbak a körülmények, mint nem télen), DE azért kiváncsi, hogy télen menne-e és az eredményeid alapján esetleg megváltoztatná a koncepciót.


De persze az is elképzelhető, hogy így mindkettőtöknek jó, te is csinálhatsz kis nyereséget aminek egy részét megkapja, neki sem kell télen dolgozni, stb.


Egy boltos/34F.

2012. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!