Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha facebookon nyitok ruha...

Ha facebookon nyitok ruha "butikot", nappali tagozatos diákként. Abból kell adóznom? Ha igen, akkor hogyan? Egyáltalán ez törvényes? Ha nem, akkor hogy lehet törvényesen csinálni?

Figyelt kérdés

Elmúltam 18, tanulok. Végzettségem nincs, de van 3 év gyakorlatom textilrajzoló és modelltervezőként. Én tervezem meg a ruhát, utána kivitelezem.

Egy kisebb csapattal szeretnénk kamatoztatni a tudásunkat.

Nem célunk futószalagos gyártástechnika, minden darab egyedi, kevés példányszámú, designer ruhákban gondolkodunk.

Keresem a buktatókat, az én dolgom az előkészítés, tudakozódás.


Minden tanácsot és választ szívből várok, bármivel kapcsolatban!



2012. júl. 22. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Itt a vége felé megtalálod a saját készítésű dolgokra vonatkozó szabályokat is. A lényeg, hogy évi 600ezer forint bevételig sem bevallani, sem adózni nem kell a netes eladások után.

2012. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

első te valamit nagyon keversz


szja törvéy szerint kell adózni - ha használt cuccot adsz el, nem üzletszerűen, akkor évi 800ezer forint bevételig nem kell adózni


viszont itt üzletszerű tevékenységről van szó, vagyis minimum egyéni vállalkozói kell - ami itt nem játszik, mivel többen akarjátok csinálni- de mivel üzletszerű, ezért az első fillér is adóköteles


keress meg egy könyvelőt, az ad pontos tanácsokat

2012. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. : azt írták, hogy ki kell váltani az adószámot +áfa fizetés. De érdemes alanyi adómentességet kérni, ha nem éri el az évi 5 milliót a bevétel, akkor áfamentes tevékenység. És erre is vonatkozik a 600 ezres bérleti határ.


Az oldal csak egyesítene minket, mindenki saját kasszából működne. Ha mindenki kérne magának alanyi adómentességet, akkor nem kéne áfát fizetnünk??

2012. júl. 22. 16:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Én többek között a vatera miatt olvastam az szja törvényt, de pontos tanácsot csak egy könyvelő tud adni, ahogy íratam.
2012. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, az nem igaz, mert az csak a nem üzletszerű (tehát egy-egy alkalomra vonatkozó) tevékenységre igaz, és még azon belül is, aki már többször csinálta egy éven belül, volt, hogy utólag jól megadóztatták. Szóval ezzel vigyázzon mindenki!


Kérdező! Erről mindenképpen beszélj egy hozzáértő könyvelővel, mert nagyon pórul lehet járni, ha csak úgy belekezdesz.

Érdemes pl. végiggondolni, hogy mi éri meg: céget alapítani (pl. kft.) vagy kiváltani a vállalkozói engedélyt. Ezt ügyvéddel és/vagy könyvelővel el tudjátok dönteni, figyelembe véve a körülményeidet, és hogy mit akarsz pontosan csinálni.

2012. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezért sz@r Magyarországon vállalkozni, olyan szinten bonyolítanak mindent, hogy nem igaz. Ha véletlenül eltérsz valamitől már rögtön adócsaló vagy, az adó méretéről nem is beszélve.
2012. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hűha! Köszi a válaszokat, bármi alternatíva eszetekbe jut ne legyetek restek írni!! Mert ez így elég cink.
2012. júl. 22. 17:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha tudtok várni jövőév elejéig, akkor ez egy megoldás lehet, de ez eléggé le van egyszerűsítve és elég kevés info áll rendelkezésre még.


[link]


Ill. itt van egy gyk-es kérdés is ezzel kapcsolatban (bár még csak 1 hozzászólás van):


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2012. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az első link egyáltalán nem fekszik.

Az első 3-4 hónapban maximum, de ez tényleg a plafon fejenként 20.000 Ft-ot keresnénk 1 hónap alatt. Igazából az első fél évbe annak is örülök, ha 2-3000 ft hasznom lesz havonta rajta.

Ha lenne havi több tízezer forintom akkor kiváltanám a vállalkozói engedélyt és kész. De egyáltalán nincs. Sőt ha lenne havi 50.000 Ft-om akkor nem is csinálnám.


Teljesen a padlóról indulunk. Az első kollekció költségeire van pénzünk.


Először csak kicsiben gondolkodunk, de ha beindul a szekér, akkor biztos talajon kell állnunk.

2012. júl. 22. 23:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja. Ahogy írtam Magyarországon a vállalkozási területen igen gázok a helyzetek. Viszont, ha elolvastad a cikket akkor tudod kb., hogy most mi a helyzet, ha most csinálsz vállalkozást akkor, ha keresel, ha nem köteles vagy majd 60 ezer Ft-ot befizetni + ÁFa meg mi egymás +könyvelő. Szóval nagyon megvannak bonyolítva a dolgok és, ha nincs elég befektetési tőkéd akkor felesleges kiváltani a vállalkozóit.

Próbáljátok azt ki, hogy facebook oldalon közzéteszitek a ruhátokat és aukciós oldalon értékesítitek. Így elméletileg havi 600 ezer Ft-ig nem vagy adóköteles.


link: [link]

2012. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!