Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tesz Vesz-en mennyire biztonsá...

Tesz Vesz-en mennyire biztonságos az átutalás?

Figyelt kérdés

Én most fogok bele vágni ebbe az egészbe. Az utánvételes eladást logikusnak és megbízhatónak tartom hisz a vevő csak akkor veheti át a terméket a postán ha rögtön ki is fizeti az árát. De banki átutalásnál honnan tudjam hogy ha elküldtem a terméket akkor a vevő fizetni is fog?? Mi van akkor ha nem, fizet?? És a másik szemszögből, Én mint vevő honnan tudjam h, amint átutaltam a pénzt az eladónak az rögtön postára is adja majd a terméket?? Mi lesz ha nem adja fel és a pénzem meg elúszik?? Vagy akkor ez most hogy is van???


A másik kérdésem meg az lenne h, ma délben átutaltam netről a 100ft-ot a tesz vesznek körübelül mikor írják jóvá és mikor leszek ellenőrzött felhasználó???


(Bocsi a sok kérdésért!!) :)



2012. júl. 24. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy szokás, hogy az összeg számlára érkezése után megy a csomag.

Az utánvétet sokan nem vállalják (én sem), ha meggondolja a vevő és nem veszi át, buktam a kézbesítési díjat plusz az időt.

A visszajelzéseket komolyan kell venni.

2012. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Utánvéttel max. a Vatera-boltok foglalkoznak,a magán személyek mind előre utalás után postáznak,én is.

Tehát ha eladsz a Teszen/Vaterán és előre utalással kéred a terméked árát,akkor csak az után kell postáznod az árut,miután neked átutalta a vevőd a vételárat+postaköltséget és az megjelenik a számládon.


Volt olyan,hogy akitől rendeltem,az amikor postán feladta,beszkennelte a feladóvevényt,ebből tudtam,hogy feladta a csomagot.Én úgy csinálom,hogy jelzem a vevőm felé e-mailben,ha megérkezik a számlámra a pénz és,hogy mikor adom fel a csomagját.

Az adásvételről értékelést kell készíteni mind az eladónak,mind a vevőnek,ez lehet pozitív-ha minden o.k.

semleges-ha kis gikszer volt

negatív-ha nem jött létre az adás-vétel valamilyen okból kifolyólag.

Ha vásárolok előtt mindig megnézem az eladó adatlapján az értékeléseket és elkerülöm azokat akiknek sok negatívjuk van.


Szerintem az még ma megérkezik a számlájukra és a héten lekönyvelik,de erről kapni fogsz e-mailt.

2012. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!