Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Angliában munka vagy itthon vállalkozás?

Figyelt kérdés

Válaszút előtt állok szeptembertől. Egyik jóbarátom mondta, hogy alapítsunk egy kis céget szeptembertől a megtakarított pénzeinkből. Én azonban attól félek, hogy a jelenlegi helyzetben bukta lenne az egészből. Bár az is igaz, amivel mi foglalkoznánk, abban látok fantáziát, még mostanában is.

De ott a másik oldal, ha ősztől kimennék Angliába dolgozni, akkor jó eséllyel egy biztos megélhetést sikerülne magamnak teremteni. Már persze ha sikerül elhelyezkedni, hiszen ott sincs kolbászból a kerítés, jól tudom, már dolgoztam ott.

Az is közrejátszik a dologban, hogy bárki bármit mond, én azért szeretek itt élni, erős honvágyam volt a külföldi melós időszakomban.


2012. aug. 15. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az angol munkát mondanám, de jó lenne tudni, mivel is foglalkozna konkrétan az a vállalkozás.
2012. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vállalkozz!
2012. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Innováció, K+F tevékenység. Konkrétabban elektronikus eszközök, szenzorok és hasonló "ketyerék" tervezése, majd az ötletek eladása érdeklődő cégek számára. Elég széles területen, a számítógép hardverektől kezdve az orvostechnikai eszközökön át a laborberendezésekig. Nem annyira tőkeigényes, mert az "ember fejében van a nagy része", egy saját kis műhelyben gyártanánk le a prototípusokat. Oda kell néhány számítógép meg még pár eszköz, viszont jó áron ki lehetne hozni. Csak azon rágódok, hogy lenne-e esélyünk az ilyen területen tevékenykedő nagycégek mellett labdába rúgni.
2012. aug. 15. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt kint hozd össze. Szerintem.
2012. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt mondom, ebben azért van fantázia, bár lövésem sincs az elektronikához. Ha építőiparról lenne szó, akkor elkezdenélek erősen lebeszélni:-). De annyi biztos, ha ilyen vagy hasonló munkakörben helyezkednél el Angliában egy cégnél, filléres gondjaid nem lennének.

Tudom, óriási közhely, de az ország szempontjából nagy kár, ha a jó szakemberek lelépnek külföldre. Ki tudja, lehet, hogy a szar gazdasági helyzet ellenére egy magyar sikercég születne, ha most belevágnátok...

De dönteni neked kell. Jövő év elején szívesen megkérdeznélek, hogy hogyan alakult a történet.

2012. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én arra szavazok,hogy vállalkozz!
2012. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én most a biztos állás mellett szavaznék
2012. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lionel North válasza:

Miért akarsz "elhelyezkedni" Angliában? Ha szerinted működne az ötletetek, gyertek ki és csináljátok meg itt! Rendesen megfizetnek és adózni is kellemesebb, a bürokrácia is kisebb(egyéni vállalkozóként legalábbis).


A honvágyat meg félre lehet tenni arra az időre, míg az egzisztenciád a kérdés. Ha meg már működik a business (és ötletekkel házaltok ahogy írtad) már lehet nagyrészt otthonról is csinálni.

2012. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!