Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldinek milyen engedély...

Külföldinek milyen engedély kell, hogy Mo-on árulhasson?

Figyelt kérdés

Pl. a Romániából jött árusoknak kell-e valamilyen engedély?

És adóznak-e nálunk?



2012. aug. 25. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, legálisan külföldi állampolgár nem árulhat Magyarországon, pl. piaci árusra gondolok. Ha mindenáron szeretnél árulni, és a terméked is olyan, akkor vállalkozást kell indítanod, és akkor már devizabelföldiként bármilyen gazdasági tevékenységet végezhetsz.
2012. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, egy ismerősömről, aki Ukrajnából szeretett volna itt eladni kézi szőtteseket. Az egyik gond, hogy Ukrajna nem uniós ország, ezért nem tudom, mi vonatkozik rá, a másik gond, hogy ezeket a kézimunkákat ott öreg nénik készítik, akik egész biztosan nem tudnak semmilyen számlát adni. Szerettem volna neki segíteni, mert én egyéni vállalkozó vagyok, számlaképes, de tényleg nem tudom, hogyan segíthetnék rajta, hogy minden törvényesen menjen, azt hiszem, sehogy.
2012. aug. 27. 09:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Így más a helyzet! Ha Neked van ukrajnai vállalkozásod, akkor nyugodtan kereshetsz itt Magyarországon vásárló partnert (céget). Ha megtaláltad a vevőt, akkor simán export számlával tudsz szállítani.

Általában jellemző (de nem kizárólagosan), hogy a szállítást a vevő intézi, ezzel együtt pedig vállalja az összes nyűgjét is a tranzakciónak, pl. vámkezelés, ha Ukrajnáról van szó. Azt érdemes tudnod, hogy a VÁM-ot (ha van) és az ÁFA-t előre ki kell fizetni, ezt már a vámkezelésnél be kell tudni igazolni, úgy hogy nagyon kis pénzű partner nem lesz jó ilyenhez.

Majd egy kicsit később megkeresem, hogy e termékkörre van-e egyáltalán VÁM. Ha nincs, akkor csak az ÁFA-t kell befizetni.

2012. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közben megkerestem. Ha műszálas faliszőnyegről van, akkor az alábbi vámtarifaszám alatt kell vámoltatni: 6308 00 00 20


Ha pamut alapanyagú, akkor a következő az érvényes:

6308 00 00 15.


Tehát akkor a kalkulációt az alábbiak figyelembevételével tudod megcsinálni: Termelői ár + VÁM (12 % vagy 9,6%) + ÁFA 27 %.

Mindkettő esetben 12 % a vám, viszont van preferenciális vámtétel is, ami 9,6 %.

2012. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, komolyan hihetetlen, hogy ennyit fáradtál a kérdésem miatt. Hálás vagyok, és örülök, hogy nem lehetetlen a dolog.
2012. aug. 27. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem volt fáradság, ezt imádom csinálni. Egy kis nosztalgiáztam is, mivel az uniós csatlakozás előtt eléggé benne voltam.
2012. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!