Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnek alkoholt exportalni...

Katona laci kérdése:

Szeretnek alkoholt exportalni asiai orszagba. Nem termelem magam csak nem magam termelem csak kozvetitenem. Milyen engedelyek kellenek ilyenkor? Milyen kulonbozo adok terhelnek? Mivel a legolcsobb szallitani?

Figyelt kérdés
Meg nagyon kezdo vagyok, minden segitseget nagyon megkoszonok!

2012. szept. 4. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
ifával szálíccsá
2012. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés minden esetben, hogy a célország előírásait ismerd meg, tájékozódj, hogy milyen feltételekkel tudsz oda exportálni. Az lenne a legjobb, ha az adott országban rendelkeznél ilyen jellegű ismeretséggel, mert sok kellemetlenséget előzhetsz meg vele.


Szerintem minden esetben szükség van az adott illetékes hatóságai által történő bevizsgáláshoz, engedélyezéshez.


1.lépés

Felméred a keresletet, a piaci viszonyokat


2.lépés

Tájékozódsz az ottani fizetési kötelezettségekről (ÁFA, VÁM, környezetvédelmi termékdíj pl. a palackok után, stb.)


3.lépés

Pozicionálod a termékedet → ár/érték arány, keresleti viszonyok alapján


4. lépés

Partnerek felkutatása, szerződés előkészítés, szerződés kötés


Általánosságban elmondható, hogy az importáló szokta a szállításokat intézni, de mivel itt nagy távolságról van szó, inkább az indító (eladó) fél intézkedik ez iránt.

Mivel itt nehéz, súlyos szállítmányról van szó, én a hajóval, konténerben történő szállítást tudom valószínűsíteni. (Tájékozódásképpen megnézheted a következő honlapot: hanjin.com, ez dél-koreai szállítmányozó cég, van pesti iroda is).


Neked ilyen esetben a Hanjinnak kell az áruszállítási megbízást kiadni.

Először egy tehergépkocsi leszállítja a felrakodási helyre az üres konténert, majd Ti megpakoljátok, ezt követően egy tehergépkocsi elviszi az adott kikötőbe a konténert, ahol a megfelelő hajón elhelyezik, és ezután megy minden a maga útján. Nagyjából 6 hét múlva megérkezik az áru az adott országba.

2012. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!