Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 10 millió körüli tőke, jó...

10 millió körüli tőke, jó kapcsolat korábbi tehetős ügyfelekkel. Mit kezdjek mindezekkel?

Figyelt kérdés

Volt párom vállalkozásában dolgoztam, amelynek során több tehetős ügyféllel is jó kapcsolatot alakítottam ki. Most van közel 10 milliós megtakarításom (részben szüleim ingatlanjának eladásából, részben külföldi munkából félretett pénz).

Van valakinek ötlete, milyen típusú vállalkozáshoz tudnám ezeket felhasználni? Ha esetleg valamihez plusz iskolát is el kellene végeznem, azt is megcsinálnám.


Tudom, hogy konkrét ötletet nem kérhetek idegenektől, csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen területeken jönnek jól ezek a dolgok.



2012. szept. 4. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Csak olyasmibe érdemes belevágni, amihez értesz, különben borítékolható a bukás.
2012. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Manapság minden újonnan nyitott vállalkozás veszteséges az első 3 évben, csak akkor nyiss bármit is, ha addig elő tudod más forrásból teremteni a megélhetésetekhez szükséges pénzt.

Vagy 10 milláért veszel egy 46 nm-es panelt Bp-en és havi 60e+rezsiért kiadod. Vagy lekötöd a pénzt és kapsz rá kamatot. Ezekkel nem tudsz bukni.

2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben először felmérném azt, hogy a "tehetős ügyfelek" mivel is foglalkoznak valójában.

Az lenne a legjobb, ha saját cégük lenne, de az is megfelelő lehet, ha pl. más vállalkozásánál alkalmazottak és döntéshozók.


Tehát először is a kapcsolati tőkéről készítenék egy kimutatást, amelynek része a tevékenységi kör, a gazdasági ágazat feltüntetése is.

Ezek ismeretében kiválasztanám, hogy a gazdasági ágazatok közül melyik a legtesthezállóbb számodra.

A legtesthezállóbb ágazatban kezdenék el tapogatózni.


Ha szerencséd is van, találsz olyat (termék, szolgáltatás) amiben nem túl jó az ellátás, vagy jó az ellátás, de mondjuk árelőnnyel tudsz fellépni a konkurrenciával szemben → itt aztán kamatoztathatod a kapcsolati tőkéből adódó előnyöket is.


Láthatod, én először a keresleti oldalt próbálnám meg feltérképezni, ha ebben találsz konkrét, kielégíthető igényt, akkor fel kell hajtani az adott terméket.

Mondjuk én elsődlegesen a szükséges igény kielégítést importból tudnám elképzelni, mert így így tudnál az átlagosnál nagyobb profitot elérni.

2012. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt párodnak milyen jellegű vállalkozása volt?Azt kellene neked is megpróbálni.
2012. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


1-es! Igen, tudom, ezért gondoltam, hogy ha van valami, amihez ezeket fel tudom használni, de el kell hozzá végeznem egy iskolát, hogy értsek hozzá, akkor azt is megcsinálnám.


2-es! Köszönöm a tanácsodat.


3-as! Köszönöm a válaszodat. A tehetős ügyfelek mindegyike saját céggel rendelkezik. Meg fogom csinálni ezt a pontos kimutatást, és felmérem, hogy miben lehetnék versenytársa az eddigi felhozatalnak.


4-es! Amivel a párom foglalkozott (húskereskedelem), abban az ő cége nagy és viszonylag egyeduralkodó, ezért nem hiszem, hogy versenytársa lehetnék.

2012. szept. 5. 15:48
 6/13 Kyani_Gábor ***** válasza:
43%

Gyakorlatilag a leírtak alapján szinte minden adott... Általában valakinek vagy pénze van de kapcsolati tőkéje nincs, vagy forditva. Neked mindkettő adott.

Lakást venni kiadni, ennyi pénzért nem éri meg, hiszen nem fogja fedezni az életedet. 10M forintból sok mindent lehet kezdeni, van is pár tippem, amiből elég komoly pénzt tudsz keresni, minimális befektetéssel is. Ha gondolod beszéljünk személyesen, azzal senki nem veszíthet semmit...


G

2012. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 M Csaba válasza:
100%
Tapasztalatom szerint olyan vállalkozást érdemes indítani melybe olyan szolgáltatást, vagy terméket tudsz adi mely egyedülálló innovatív és nem nagyon vagy konkurenciád. Én létre tudtam hozni egy céget mely rendelkezik ezekkel a paraméterekkel. Szívesen segítek neked, kérdezz nyugodtan. Azt előre jelzem hogy sok munka és kitartás kell egy vállalkozás sikeres működtetéséhez. Ingyen nem adnak semmit.
2012. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Flector 67 ***** válasza:
45%

Kedves Gábor!


Ha van rá lehetőség, engem is érdekelne ez a kis befektetés-nagy nyereség dolog:)

2012. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

M Csaba.

Tök jó,adnál tippeket hogyan kell sikeres működtetni egy vállalkozást?Milyen pluszokat tegyek bele?

Mire figyeljek?Mit tanuljak meg hozzá?

Bármi ami szerinted szükséges.


Előre is köszi.

2012. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Flector 67 ***** válasza:
93%

Kedves Utolsó!


Ne várd, hogy itt Neked valaki most megmondja a tutit. Ahhoz, hogy jó vállalkozó légy, nem elég a nagy tudás, a kiemelkedő tehetség. Az elején nagyon nagy harcokat kell majd vívni. Persze nagyon nagy szerencse is kell hozzá. Szóval erre nincs egy bevált recept.

2012. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!