Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft. Alapítása esetén bejelent...

Kft. Alapítása esetén bejelenthetem magam 4 órára, ami után arányosan csökkentett járulékokat fizetek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van mellette legalább heti 36 órát elérő munkaviszonyod, vagy nappali tagozatos tanuló/hallgató, vagy saját jogú nyugdíjas vagy.

Ha nem, akkor attól függ, hogy ügyvezető vagy-e, vagy személyesen közreműködsz-e a vállalkozásban.

2012. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy kis változtatást belekalkulálva, valahogy így nézne/nézhetne ki a történet (?):


Egyszemélyes Kft.


A tulajdonos/alapító én lennék. Nincs főállásom, és nappali tagozatos sem vagyok.


Ügyvezető igazgató: egy rokon, akinek van főállása, így a minimum heti 36 órát tudná abszolválni.


Ebben az esetben, ha a minimalizációra törekszünk, mennyi járulékot kéne havonta befizetni a cég életben tartásához?


(+ könyvelő persze, ami 10-15 eFT)


Egyébként költségek, mint például: bérlemény, autó, stb. - nincsenek. Illetve most irrelevánsak.


((Köszönöm az előző válaszod!))

2012. szept. 16. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár nem az előző vagyok, de ha külsős az ügyvezető, tehát nem a cég tagja akkor tökmindegy mennyi órás munkaviszonya van, lehet megbízási díjas de a társasági szerződés megírásakor erre figyelni kell, és akkor ha a kifizetés a minimálbér 30%-a alatt van, akkor csak szja és eho terheli, ha felette, akkor ugyanugy járulékol mintha normál bér lenne.


Ilyen ügyvezetőre viszont megvan a technika, alá kell papírozni, hogy az apeh is elfogadja. De ezt már a fizetett könyvelődnek kell tudnia. :)

2012. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
folytatnám a fentebbit.. hogy mennyi cég rezsije azt nagyban befolyásolja hogy mivel akar foglalkozni. Így nem lehet megsaccolni. A könyvelő 20-25 ezer havonta. ezen felül jön a járulék amit a fentiekben vázoltam,bankszámlaköltség más nincs, ha semmit se csinálsz, az összes többi igencsak tevékenység függő
2012. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És mint tulajdonos, hivatalosan vagy "félhivatalosan" közreműködhetek az aktív munkában?
2012. szept. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!