Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mostanában megy a Discovery-n...

Mostanában megy a Discovery-n a "Raktár-háborúk" c. sorozat, amiben ilyen kis konténerekre licitálnak, gyakorlatilag vakon. Az esetek többségében jó bizniszt csinálnak. Itthon is van hasonló licit?

Figyelt kérdés

Honnan vannak a konténerek tartalmai? Ez sosem derül ki. Tök jó lenne ha itthon is lenne hasonló...


Aki nem tudná miről is van szó: [link]



2012. szept. 19. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A konténereket olyanok bérlik akiknek otthon nincs hely hova tenni azokat a cuccokat..aztán amikor már sokáig nem jelentkeznek,nem fizetik a bérleti dijat,akkor a bérbeadó cég "eladja" a konténert.
2012. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én legutóbb a licitvadászokat láttam.Abban is pont ez van,hogy raktárak tartalmára licitálnak. [link]
2012. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

ez egy "valóságshow" tulajdonképpen. Ezek a raktárak csak ritkán tartalmaznak igazi értéket. Amit a tévében látsz, az egy olyan válogatás, mintha a focimeccsből csak a gólokat közvetítenék.


Itthon nincs ilyen.

2012. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is azt a részt várom, amikor buknak egy kicsit, mert valljuk be, így eléggé irreális. Kutakodni se szoktak nagyon a talált tárgyak értéke után - simán átdobhatják őket a palánkon. És amikor eladnak valamit, sosem középen állnak meg, hanem mindig ők kaszálnak.


De azért szeretem:)

2012. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Kereskedőként mondhatom, hogy habár a sorozat szórakoztató, de kamu.


Az értéktelennek hitt raktárakban mindig van valami különlegesség - bálnavadász puska, tandembicikli az 1800-as évekből, lőfegyverek tömkelegével, antik bútorok halmaza, flipper gépek, coca-cola automata nagyon régről, stb - egy élet kevés, hogy akárcsak az egyiket kifogd.


Az eladások is kamuszagúak. A kereskedők először feldicsérik a terméket ("whoa, ez egy eredeti xy ls igazán kitűnő állapotban van, szerintem egy gyűjtőnek egy vagyont megér"), majd alkudoznak rá ahol a két véglet között megegyeznek féláron, elhitetve, hogy a kereskedőkkel lehet alkudozni. Miközben nem. Én gyakran veszek nagyobb mennyiségű könyveket - az első ajánlatomat szinte mindig elfogadják, ha nem akkor mehetnek isten hírével, ha nagyon különleges anyagról van szó és elsőre keveset mondtam, akkor talán 5-10% mozgástér még van a dologban, de egy kereskedő tuti nem fogja feldicsérni az árut majd megvenni kétszer annyiért, mint amennyit először mond.

2012. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő válaszokat! igen, nekem az az érzésem mostmár hogy ez gyakorlatilag egy script-reality...
2012. szept. 20. 06:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, de a Licitvadászokban is mondja, hogy 20% amin keresnek a többi kidobott pénz. A hatékony filmgyártás érdekében előre megrendezett sok licitálás, a vágásokból elég egyértelműen kiderül.

(Ezek a raktárak sokszor hagyatékok, nem csak bérraktárak.)

Ráadásul nem tart semeddig, ha ők töltik fel a raktárat értékes dolgokkal.

Visszafelé építik fel a történetet. Elmegy a régiségkereskedőhöz, "vesz" egy régi holmit és azt mondja kibérelem 1 napra 100 dollárért.

Elviszi a raktárba, leforgatja, mintha akkor vette volna liciten és visszaviszi a kereskedőnek. :D


A sorozatot meg eladja 1 millió dollárért. Ügyes. Mi meg megnézzük, hogy húúú, de jó rohanok licitálni, mert biztos nekem is ilyen szerencsém lesz.



Sajnos a Discovery is a para*ztvakítás kategóriája.


A Discovery Science kivétel :)

2012. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A műsorban is elmondják,hogy

80% bukó,de az nincs a műsorban

mutatva.

2013. jan. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hol lehet letölteni a zenéjét?
2013. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2013. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!