Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Abban az esetben, ha van egy...

Abban az esetben, ha van egy több mint heti 36 órás főállás, a másodállású vállalkozó mentesül a járulékfizetés alól. Ez Egyszemélyes Kft. Esetében is így van?

Figyelt kérdés
Tehát ha van pl. egy heti 40órás munkaviszonyom, másodállásban pedig egy Egyszemélyes Fft tulajdonosa vagyok, kell fizetnem járulékokat?

2012. szept. 19. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, Kft-nél is így van, kivéve, ha az alapító okiratban az áll, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban látod el.
2012. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor melyik az az eset amikor ilyen helyzetben mentesülök a járulékfizetés alól? Alapító okiratban minek kell szerepelnie?
2012. szept. 20. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk úgy van, hogy a páromnak van rendes bejelentett munkahelye (heti 40 ó) és az ő nevére indítottuk az egy személyes Kft-t is. Így ő egy személyben a tag és az ügyvezető is. Én vagyok papíron az "alkalmazottja" és csak utánam (tehát a tényleges dolgozók járulékait kell fizetni) ő utána fizet a munkahelye teljes egészében.
2012. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is hasonló módon szeretnék eljárni....jelenleg 24-48as beosztásban dolgozok, így több mint heti 40órám is megvan, illetve 3ból 2napon tudok a kft-re koncentrálni....bár így sokat kell dolgozni, de úgy gondolom ez itthon nem rossz dolog, hanem nagyon is jó:)
2012. dec. 9. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!