Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Átvennék egy kft-ét, és...

Átvennék egy kft-ét, és amikor átveszem, akkor tudni fogom, hogyvan-e rajta tartozás vagy csak útólag tudom meg?

Figyelt kérdés

Nem akarok úgy aláírni semmit sem,hogy nem tudom,van-e rajta tartozás vagy nincs,vagy esetleg ha van rajta tartozás akkor legalább tudjam,h mennyi...

A barátom vett már át cégeket,és neki semmilyen dokumentumot nem mutatott meg neki az ügyvéd,hogy mennyi tartozás van a cégen,amit átvett...miután átvette a céget,azután derült ki.... ez hogy lehetséges? mindenképpen kötelező lenne tájékoztatni az új cégtulajdonost nem?


2012. okt. 16. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy olyan horderejű dolognál, mint az adásvétel, tök alap dolog, hogy kell hozzá 0-s adóigazolás. Vagy például egy házvásárlásnál is alap dolog, hogy az ügyvéd leellenőrzi, hogy van-e jelzálog a házon. Milyen tartozásra gondolsz? A beszállítók felé, vagy valami állami? Mindegy, szerintem, ha rendesen vezetve vannak a papírok, akkor a magánszemélyek/beszállítok követelései is vezetve vannak valahol. Ha meg nem, akkor nem szabad megvenni. De igazából csak ugatom a témát, fogalmam sincs hogy megy ez.
2012. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz az átvétel alatt?

Megveszed a tulajdonjogot, vagy átveszed az ügyvezetést?

Az ügyvédnek nem az a feladata, hogy dokumentumokat mutogasson a vevőnek; a cég állapotát a vevő az eladóval beszéli meg. Nyilván valóan a cég állapotától függ a vételár. Az ügyvéd megírja a papírokat az eladó és a vevő által megadott adatok alapján és benyújtja a cégbírósághoz. De magát az adás-vételi üzletet a vevő és az eladó beszéli meg.

"A barátom vett már át cégeket,és neki semmilyen dokumentumot nem mutatott meg neki az ügyvéd,hogy mennyi tartozás van a cégen,amit átvett...miután átvette a céget,azután derült ki.... ez hogy lehetséges?"

Úgy, hogy az ügyvéd nem rendelkezik a cég dokumentumai fölött. Így átvenni cégeket, ahogy a barátod tette, erősen pénzmosás gyanús.

2012. okt. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát normál esetben adófolyószámlát kérnek, és mérleget meg főkönyvi kivonatot. De nem az ügyvédtől, hanem az eladni kívánt cégtől. Amire készülsz, a leírásból következően nem biztos hogy a szabályos adásvétel ugye?
2012. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Már elnézést ha sértésnek veszed, de alkalmasnak érzed magad egy Kft vezetésére?

Tényleg? Biztos?......

2012. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval, de nagyon úgy érzem valaki csőbe szeretné húzni a kérdezőt, és kellő körültekintéssel igyekszik eljárni.
2012. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért ne tudnék vezetni egy kft-ét? Különben meg honnan tudjátok,hogy mire készülök?? Nem is ismertek,a kérdésem teljesen más,mint amire sokaN válaszoltatok....
2012. okt. 18. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a cégnek van-e tartozása bárki felé, vagy mennyire eladósodott, a könyveléséből tudod meg. Vagyis elkéred a mérleget, eredménykimutatást, a különböző nyilvántartásokat, adófolyószámlát stb. és ha egy kicsit is értesz a számvitelhez és a számlák közötti összefüggésekhez, akkor abból már egyből látni fogod a dolgokat. Ezt nem az ügyvéd fogja tudni, hanem a cég vezetői, főkönyvelője, gazdasági vezetője, és "ránézésre" az is, aki ért a könyveléshez, a számvitelhez.
2013. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!