Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tagi kölcsönnel terhelt...

Tagi kölcsönnel terhelt kft-ből ki tudok úgy szállni, hogy eladom a céget valakinek? Többi lennt

Figyelt kérdés
Az üzlet már nem működik, de a cég még megvan. Szeretnék megszabadulni tőle, de tagi kölcsön van rajta. Ha eladom, akkor minden további, a céggel kapcsolatos gond, ügyintézés lekerül a vállamról? Biztonságos módja ez egyáltalán a kft-ből való kiszállásnak, vagy jobban járok, ha rendes úton megszüntetem a kft-t? Köszönöm a választ.
2012. okt. 23. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha felszámolással megszünteted.
2012. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg bármilyen tartozás van a cégen, nem tudod megszüntetni.

Ha a tagi kölcsönt elengeded, az illeték köteles (a cégnek kell megfizetnie)

Ha eladod a céget (kölcsönnel is eladhatod), a továbbiakban az új tulajdonosoké a céggel kapcsolatos gondok, ügyintézések.

2012. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Amíg bármilyen tartozás van a cégen, nem tudod megszüntetni. "


Ez nem így van! Csak végelszámolással nem lehet megszüntetni ilyen esetben, felszámolással igen.

2012. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha eladom, úgy, hogy még én fizetek érte nem keveset, viszont cserébe átvállalják a tagi kölcsönt is a cég átvételével együtt, abból lehet bajom a későbbiekben? Rámterhelhetik ezt az összeget /a tagi kölcsönt/ mégis? Azt olvastam,ha problémás a vevő, a leendő cégtulajdonos, akkor még az is meglehet, hogy nem kap új adószámot. Ezt létezik? Köszönöm
2012. okt. 23. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek a cégeladások ilyen formában elég zűrös dolgok. Bármi lehetséges, akár büntetőügy is, ezért írtam, hogy jobban jársz a felszámolási eljárással.
2012. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár én csak nagyvállalatokkal foglalkozom, de teljesen logikusnak tartom, hogy el tudod adni a rajta lévő adóssággal együtt, rt-knél is zajlik ilyesmi.

Ha így eladod, az teljesen tiszta, és onnantól nincs probléma, kivéve, ha az eladásnál megpróbáltál elsumákolni valamit, és az később kiderül.

Tévedhetek is!

2012. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!