Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor lesz otthon ilyen...

Mikor lesz otthon ilyen adózás egyéni vállalkozás esetében és Kft. Esetén? A többi lent!

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozás: 29% nyereség adó, havi 3000Ft fix havi költséág (a 70ezer forint helyett), 1millió forintig adómentesség a nyereség adó alól éves szinten, semmilyen több adó nincs (sem iparűzési adó és társai), kivéve még az áfát, ha átlépjük a 20millió forint nyereséget! Áfamentesség 20millió forintig!


Kft: Esetében 0- 100 millió ft-ig a nyereség adó 20% és ebben benne van minden, semmilyen havi járulék nincs több (szintén semmilyen iparűzési adó stb.) kivéve az áfát, ami például 20% lenne! Áfamentesség 20millió forintig!


És banki költségmentesség!


Mikor lesz ilyen adózás?


2012. okt. 24. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Papíron a legtöbb magyar cég veszteséges... Ha ez megvalósul, miből lesz az államnak bevétele?
2012. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talán abból, hogy ezt be is fizetnék az emberek tisztességesen! Magamból kiindúlva így gondolom! Nem lenne értelme csalni, mert ha vígan megélek belőle és utazgatok, akkor nem érdekel, cserébe jön a mentő, ha baj van, csak egy példa volt!
2012. okt. 24. 12:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem véletlen, hogy veszteséges papiron több cég! És a veszteséges cégekből is minimális folyik be az állam fele!
2012. okt. 24. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"Talán abból, hogy ezt be is fizetnék az emberek tisztességesen!"


Magyarországon vagyunk. Ezt ne felejtsd el. Itt amíg nem volt adó, addig is feketéztek az emberek. A vérünkben van.

2012. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a cégek nagy része csődbe menne ha tisztességesen fizetné az adóját!
2012. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért ellentmondásos amit írtál, mert, ha nem volt adó, akkor mi értelme feketézni? Magyarország ezt ne felejtsem el? Ez hülyeség! Azért van a vérünkben, mert jóformán 90% elmegy az adóra, a banki költségekre és a büntetésekre, mert úgy is megfognak büntetni előbb vagy utóbb valami kitalált dologért mégha becsületes is vagy ami majdnem hogy lehetetlen annak lenni!


De akkor mondok egy példát: Én is feketéznék otthon, lehetetlen fentmaradni feketézés nélkül, kivéve a számítástechnikai részleget ahol magasabb a bevétel és kisebb a kiadás talán, meg az olyan területeken ahol sok tudás kell! .. És mit tettem? Nem feketézek, inkább elhagytam az országot és becsületesen nyugodtan aludhatok így, mert tisztességesen bevallok mindent! Ha a fentiek lennének ami a kérdésben írtam, már mennék is haza és fizetném otthon becsületesen!


Persze már ezt a "vérünkben van" dolog, ha hirtelen megváltozna az adózási rendszer, kéne neki 5év minimum az átálláshoz, hisz valóban ehhez szoktunk, meg hát kellene idő míg az emberek "megszedik" magukat annyira, hogy vissza áljon a normális "rend" az életünkben és felfejlődjünk, mert ez az adózás szerintem nagy károkat okozott már, amihez idő kellene, hogy helyre jöjjön!


Persze addig is tartani kell a hiánycélt stb. De ezt megelőzően más gazdasági lépéseket is meg kellene tenni, de ez már egy másik kérdés!


Nekem ez a véleményem! Lehet rosszul gondolom!


És szomorú is vagyok egyben!

2012. okt. 25. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!