Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van értelme még pumpálni...

Van értelme még pumpálni pénzt a vállalkozásomba?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én se szülöm a pénzt.. viszont gyakorlatilag egész életemben alkalmazottként dolgoztam, amit tudtam, pedig félreraktam, idővel beindítva az álom vállalkozásom.. Kb. 20 millió Ft van már benne. De sajnos veszteséges.. Próbáltam felfuttatni minél jobban, de egyszerűen nem éri meg. Legalábbis még további pénz nélkül.. Azt hiszem, van egy jó ötletem, de az újabb kb 5 millióba kerülne... Érdemes lehet beleölni még ennyi pénzt, hogy hátha akkor már majd nyereséges lesz és meg tudok belőle élni, életem végéig? Vagy inkább nyeljem le ezt a hatalmas veszteséget, és lépjek tovább?


Nagyon kézen fekvő lenne az eladás, de amíg veszteséges, ebben az állapotban, egyáltalán nem lehet, ez nem valódi opció. (5 milliót ha megadnának érte kb.)


Köszönöm.



2012. okt. 25. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
semmi infót nem írtál le, így nem tudunk értelmesen válaszolni, bocsi.
2012. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem hozta meg a befektetett összeget /20 millió/, nem szabad újabb tőkét pumpálni bele. Arany igazság!
2012. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xy333 ***** válasza:
Kérdezz meg egy szakértőt, aki a részletek ismeretében tud nyilatkozni. Arra ne sajnáld már a pénzt. Itt ezt nem tudjuk megoldani.
2012. okt. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


3.: Ki lehet szakértő? Hogyan találni olyat?

2012. okt. 26. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját vállalkozással az a baj, hogy a tulajdonos érzelmekkel vegyíti az objektív állapotot és lehetőséget, magyarán a döntését erősen befolyásolja és ferdíti hogy saját gyermekeként tekint az üzletére.


Te hogy döntenél, ha ez a vállalkozás a barátodé és nem a sajátod lenne? Adnál neki még öt misit, hátha?...


A kérdés az, csináltál-e üzleti tervet? Ha igen, akkor látod, hol csúsztál el eddig. Ha az üzleti terv megalapozott volt (helyes piackutatás és igényfelmérési adatok, pontos költségelemzés stb.) akkor a realitás és a terv közti különbség pontosan megmondja mi a baj, mit kellene másképp csinálnod.


Az újabb 5 misit is csak akkor rakd a vállalkozásba, ha készítesz egy újabb üzleti tervet, és a számok mutatják meg mit tegyél. Ha az alapján is kétséges a megtérülés akkor nem vágj bele. Egy "jó ötlet" nem ér fabatkát sem. A világ tele van jó ötletekkel, melyeknek 1%-ból ha lesz valami sikeres dolog. Ez nem lehet egy vállalkozás megfinanszírozásának indoka. Csak és kizárólag egy megalapozott üzleti terv lehet az indoka.


Az általad elmondottak alapján borzasztóan nagy a kockázat. Ha az 5 misin otp, vagy mol részvényt veszel azonnal, kisebb kockázatot vállalsz. Sőt, ha az egészet lottóra költöd, kb akkor vagy egálba kockázat szempontjából.


ÜZLETI TERV NÉLKÜL VÁLLALKOZNI NEM SZABAD!


Az üzleti terv lényege:

Ki vagyok, mit akarok?

Mi az erősségem?

Milyen piacra lépek, kik a szereplők (konkurencia, vevők)?

Hogy működik a piac, mit csinálnék jobban?

Van-e kereslet a tevékenységemre?

Milyen költségekkel kell számolnom?

Mi a minimális forgalom melyet el kell érnem az eredményességhez?

Milyen kockázataim vannak? (külső, belső)

Hogy kívánok piacra lépni? (marketing terv)

Milyen forrásaim vannak?

A terv gyenge pontjaira milyen lépéssekkel tudok válaszolni?

Mi az ütemterv?

Milyen irányban tudok tovább fejlődni?

Mit teszek ha megváltozik a vállalkozási környezet?

Óvatosan tervezett cash-flow.


sok sikert a döntéshez!

2012. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös: Ez hihetetlenül professzionális volt. Köszönöm szépen, pont ezt kellett hallanom.
2012. okt. 26. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A hideg kirázott a kérdéstől, ugyanis én is alkalmazott voltam, gyűjtögettem a zsét, de végül nem mertem vállalkozást nyitni.

Az én "vállalkozásom" az lett (több év tanulás, tapasztalat után!), hogy nyilvános cégekben vásároltam részesedést, és ezek jövedelméből részesedem.

Bár ezzel többet keresek, mint alkalmazottként, mégis megtartottam az állásom, mert egyelőre jó érzés több lábon állni, egyelőre élvezem a gondtalan havi fix bérjövedelmet.


Még ha jó üzleti tervet csináltál is, minden pénzt egy vállalkozásba tenni rendkívül kockázatos. Nekem már a 15%-hoz is nagyon nagyon stabil cég kell.

2012. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!