Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy működik a szállítási díj?

Hogy működik a szállítási díj?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni néhány régi holmimat, ami még másnak jól jöhet. A vaterára gondoltam, és ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy hogyan működik a szállítási díj? Postán adnám fel, de hogy hirdessem, mennyi, hogy egységes legyen? Meg más rendelős oldalakon láttam, hogy előreutalással kevesebb a szállítási díj, mint utánvéttel, ez mért van és mitől függ az összeg?

Köszönöm szépen.



2012. nov. 10. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag egyszerű a dolog. Minden árucikknek leméred a tömegét. Ha 2 kg alatt van a termék, akkor levélként kell elküldeni. Ennek költsége a súlyától függ. Ha 2 kg-nál nehezebb, akkor csomagként kell elküldeni, ott már nem számít a súly egészen 30 kg-ig bezárólag lehet feladni csomagot. Ha levélként adod fel a cuccot, akkor többféle súlykategória van, ezeket itt láthatóan világosan: [link]


Az utánvételt nem ajánlom, mert drága és kockázatos is. Ha a vevő nem veszi át mert mondjuk nincs otthon, akkor téged terhel majd a visszaküldés díja és bukod a feladás díját is. Tehát fizetés kizárólag előre utalással történjen, a te érdekedben. Nyilván olcsóbb így, mert nem kell a postának fizetni az utánvételes szolgáltatásért.

2012. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm, nem is vártam ilyen pontos választ, de nagyon örülök neki! :)
2012. nov. 10. 10:47
 3/4 A kérdező kommentje:
és utalásosnál annyi, hogy utalja a vevő a pénzt, én leveszem a kártyáról az összeget, és elküldöm postán a csomagot?
2012. nov. 10. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, annyi. De nem érdemes minden feladás előtt pénzt kivenni az automatából, mert költséges. A készpénzállományodból gazdálkodjad ki. Az ellenértéke úgyis ott van a számlán.
2012. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!