Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » LEGO boltot szeretnék nyitni....

LEGO boltot szeretnék nyitni. Mik az első lépések?

Figyelt kérdés

LEGO boltot és egy hozzá kapcsolódó webshopot szeretnék nyitni, ehhez várom a tippeket és a tanácsokat. Nemigen vagyok járatos a vállalkozói szférában, nem tudom merre induljak. A felmerülő kérdéseim a következők:


- Kit keressek aki ez ügyben kompetens?

- Hogyan lesz árukészletem?

- Milyen haszonkulccsal lehet és érdemes dolgozni?

- Mekkora minimális kezdőtőkével van értelme nekivágni?

- Egyáltalán milyen felmerülő költségeim lesznek.


Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.



2012. nov. 12. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Azt tanácsolom, hogy amig ennyire bizonytalan vagy addig csak alkalmazottként menj el dolgozni, és ott szerezhetsz tapasztalatot. Ha nem,akkor nagyot tudsz vesziteni anyagilag.
2012. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Lego Hungary-val kell felvenned a kapcsolatot, ha tényleg nagyban gondolkozol. A haszonkulcsot most el is felejtheted, mert ha szerződött partnerük leszel, akkor szabott árakat adnak, hogy mit mennyiért adhatsz el.Ha ezt nem teljesíted,vagy a havi megrendelés összegét, akkor egy csomó kedvezménytől és újdonságtól elesel.


Milyen költségeid lesznek így mindjárt elsőre?

-kell egy vállalkozás

-kell egy üzlethelyiség, raktár

-egy alkalmazott

-üzletberendezés,pénztárgép, engedélyek

-árukészlet

-weboldal

-vállalkozói bankszámla

2012. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, leginkább tőkének kell lennie, és egy jó helynek, ahol nagyobb a vásárlási esély. De a tőke elengedhetetlen, és itt több millióról van szó, szerintem 8 millió alatt nem érdemes belekezdeni, gondold el. Albérletet kell fizetni, a vállalkozást meg kell nyitni, kft nél ez félmillió forint, alkalmazottat fel kell venni, azt meg kell fizetni, partnereket kell szerezni, az sem pusziért megy, fizetni kell a rezsit, és a legfontosabb, be kell szerezni az árut, ehhez kell a legtöbb pénz. Ezután jöhet minden más
2012. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Mi a francért venne fel alkalmazottat? :D Érdekes, hogy minden bolttulajdonosnak egyből az alkalmazotton jár az esze (vagy aki boltot szeretne). Ha az a 150 ezer megmarad a tulajnak, amibe egy alkalmazott bére, és járulékai kerülnek, már földhöz verheti a seggét örömében (persze minimum 2-300 nettot el lehet várni, ha már vállalkozik az ember).


Költségek? Egyéni vállalkozás előtt 3 hónap regisztrált munkanélküliség, hogy aztán 6 hónapig kapj 93 ezret. Kell egy pénztárgép, amit kb 50-ből meg lehet úszni. Vásárlók könyve, stb... erre számolj legalább 50 ezret. Tárgyi dolog ezen kívül nem nagyon kell egy üzletbe. Üzletet kell bérelni, esetleg fizetni kell némi kauciót. Kis jóindulattal maga a boltnyitás mindennel együtt meglenne 2-300 ezerből. A bérleti díj lehet 30 ezertől a csillagos égig. Egy plázában például több százezer egy kis lyuk is havonta. A gond nem ez...


A gond a lego ára. Ha csak egy kisebb bolt kirakatát kell is feltölteni, már az is vagy 1 millió forint ára lego, és akkor még nem beszéltünk a raktárkészletről... Szóval árura legalább 2-3 milliót számolj. Én nem tartozom azok közé, akik szerint csak 10-en milliókkal érdemes belevágni egy vállalkozásba. Én azt vallom, hogy 300 ezer forinttal a zsebben is érdemes vállalkozásba fogni (létezik olyan vállalkozás, amihez ez elég kezdésnek). A te ötletednek viszont tényleg nem lehet nekiállni milliók nélkül. Lego webshop meg van annyi, mint égen a csillag... A boltod meg ha jó helyen van, az életben nem termeled ki a bérleti díjat. 200 ezernyi bérleti díjhoz, még jön vagy 150-200 plusz költség, és innen jön a hasznod. Ha mondjuk 200 netto a cél, akkor 600 ezret kellene az áruból kihoznod. Ez 30%-os árréssel 2.6 millió forgalom havonta. Ehhez majdnem minden nap kellene árulnod 100 ezret. Tudnál ennyit árulni hétfőtől szombatig minden nap?

2012. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!