Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan rendelhetek külföldről...

Hogyan rendelhetek külföldről árut? Vannak buktatói?

Figyelt kérdés

Már foglalkoztam az országban kabátok eladásával, de külföldi rendelésben nem igazán bíztam. Leírná valaki ennek menetét, kockázatait? Néztem különböző külföldi oldalakon, egészen jó árban lehet beszerezni csak pl. az ingyenes szállítás az meddig érvényes(hajó,repülő)? Csak Budapestig? Továbbá, hogy működik a vám, ÁFA része?

Válaszát előre is köszönöm!

- Akon2012



2012. nov. 13. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Paritástól függ a szállítás módja, erről kérdezd meg a céget, vagy egy logisztikust.

Vám nincs EUn belül, ez egyszerű.

Az ÁFát először kell befizetni, majd később visszaigényelni, tehát igazából ez se jelenthet gondot.

2012. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
EU-n belül tényleg nincs vám, de gondolom amiket néztél inkább ázsiai termékek. Ott viszont annál keményebb vám van, ha nem normál postával küldik. Ha nem, akkor nagyon megvámolják. Nem mellesleg van hogy a szállítás közben elkeveredik a termék... szal nem olyan megbízható.
2012. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kínából rendelnék, de akkor érdemesebb lenne EU-n belül elrendezni? Mert ha rászámolom a vámot, akkor lehet, hogy olcsóbb maga a termék de mégis úgy jövök ki mint egy angliai cikknél.
2012. nov. 15. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!