Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ügyfélkapun hol lehet az...

Ügyfélkapun hol lehet az egyéni vállalkozást kérvényezni?

Figyelt kérdés

Rákerestem hogy "egyéni vállalkozás", természetesen semmit nem dob ki, ami segítene.



Gondolom még pár milliárdot rá kell fordítani meg felvenni még néhány autista informatikust. (Elnézést az autistáktól, őket nem akarom megsérteni.) Csupán arra utalok, hogy egy rakás **** az üfélkapu használhatósága.



#üfélkapu
2012. nov. 26. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ejnye!

Ha béna vagy, ne az oldalt szidd.

Ha ennyit nem tudsz elintézni, akkor hogy akarsz vállalkozóként boldogulni? Elsőként egy könyvelőt kell megkérdezned.

És az Okmányirodában kezdeményezd a vállalkozóit.

2012. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De a nyomorék informatikust fogom a jövőben is szidni.


Tehát mit kell tenni? ÁNYK? abban kitölteni és beküldeni?


NULLA információt adnak a kapu használatához. Hajrá használhatatlan informatikai oldalak. Még több milliárdot és még több "a haverom webfejlesztő"-t a közalkalmazottak közé a kapu alá!

2012. nov. 26. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Osztom az első véleményét.


Egyébként igen, ilyen baromi egyszerű, ÁNYK-t kell használni.


Elmész ide:


[link]


Kiválasztod a legördülő menüből a székhelyed helye szerint illetékes okmányirodát,

letöltöd az e-nyomtatványt,

kitöltöd az ÁNYK-val,

aztán kapcsolat az ügyfélkapuval menüből "nyomtatvány megjelölése elektronikus beküldésre", utána ugyanonnan "nyomtatvány beküldése ügyfélkapun keresztül",

beírod a felhasználónevet meg a jelszót, ééés....


...hacsak nem írtál be egymást kizáró dolgokat az adózási részbe, amit hivatalból visszadobnak, pár napon belül már egyéni vállalkozó is vagy, megkapod az adószámodat, adhatsz nyugtát, és a többi. Ennél egyszerűbben nehezen lehetne. Ezt egyébként a 1818 telefonszámon éjjel-nappal hívható kormányzati ügyfélvonalon is szájbarágósan elmagyarázták volna neked, ha felhívod őket.


Természetesen ezzel még nem sokat intéztél el, csak a jogviszonyodat jelentetted be. Nem intézted el az esetleg szükséges engedélyeket az önkormányzatnál, továbbra sem tudod, hogy kell helyesen elkészíteni az adóbevallást, ami ezentúl a te feladatod lesz, és a többi.


De a hatóságot ez nem is érdekli, őket csak az érdekli, hogy onnantól te vállalkozónak minősülsz, és tetszik neked vagy nem, úgy is fognak kezelni. Elvégre az ügyfélkapu nem játékszer, hanem ugyanolyan, mintha te bemennél egy hivatalba a személyi igazolványoddal és lakcímkártyáddal, és aláírnál valamit.


Na, hát ha már ez gondot okozott (amit egyébként egy könyvelő 2 perc alatt szintén megcsinált volna neked), akkor majd az adózás meg egyéb bejelentési kötelezettség is gondot okoz.


De hiába átkozódsz meg pampogsz majd a fenti hangnemben! A kutyát se fogja érdekelni (elvégre "aláírtad", hogy te vállalkozó vagy, és a feltételekkel tisztában vagy). Majd jól megbüntet százezrekre a NAV, mert nem készítetted el helyesen az adóbevallásodat, majd jól megbüntet az önkormányzat, mert nincsenek meg a szükséges engedélyek, és a többi, azért, mert sóher vagy havonta párezer forintot kifizetni egy könyvelőnek, aki ezeket elintézi neked.


És tudod mit, be is fogják hajtani a büntetéseket, ha kell, végrehajtóval aki rádtöri az ajtót...

2012. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

utolsó köszi, megtaláltam közben. De másnak is szükséges lehet.

A nagyképűsködést meg be lehet fejezni, mert aki még nem használta SOHA az üfélkaput és semmi köze a könyvelés, vállalkozás témakörhöz még nem feltétlenül ostoba. :)

2012. nov. 27. 11:03
 5/12 A kérdező kommentje:

Az ÁNYK -ról pár szót. Ekkora *rt több év alatt összehozni kizárólag szándékosan lehet.


Következő. Ki az a balf*sz aki úgy nevez el egy menüpontot hogy "szerviz"????

Telepíteném az enyk fájlt, kiírja a telepítés befejeződött. De mögötte ott van hogy telepítési hiba. De hogy mi a hiba az már ki a f*szt érdekel igaz?


A "drag and drop" módszer (a fájlt bedobod az ányk keretbe) nem működik természetesen, miért is működjön. Erre is nyilván meg van a magyarázata a kedves autista programozónak.


Használat bonyolult, logikátlan, az általános program szokásoktól eltér, egyszerűen egy f0$ program az ányk. Nem érdekel hogy aki több hét alatt rájött hogyan kell használni vagy megmutatták neki az most úgy adja elő hogy én vagyok a nyomorék, mert nem tudom használni.


Sorolhatnám, de nem teszem, a segítséget köszönöm, a beszólásért meg Kedves A-tokat. :)

2012. nov. 27. 11:10
 6/12 A kérdező kommentje:

Az hogy amikor meg akarsz nyitni valamit a windows explorer abalakkezelője listázza a fájlokat ha beírsz valamit, szűri, ez a F0$ ÁNYK java-s sz@r természetesen nem, a nyomtatványok számmal való elnevezése megint csak egy 200-as IQ jú rakétamérnökre utal, aki ezt az egész sz@rt kitalálta egy vadbarom!


És nem az a baj hogy eleinte valami sza* hanem ha évek múlva is. HASZNÁLHATATLAN AZ ÁNYK EGY RAKÁS SZ*R ALKALMAZÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


KI AZ AKI EZT MEGENGEDI HOGY EGY ORSZÁG SZÍV EZZEL A SZA* PROGRAMMAL????? KIAZ????



A KIB*SZOTT programozó aki 3 éve ezt fejleszti vagy ki tudja mióta nyilván betéve tudja mi hol van, de könyörgöm ültessen már le egy olyan embert akinek nem egy irodában windóz passziánsz mellett mereszti a PICS*JÁT mert nem ez a szakmája, hogy hogy tudja kezelni.


MEG SEM MEREM KÉRDEZNI MENNYIT KÖLTÖTT AZ ORSZÁG ERRE a FO*ra.

2012. nov. 27. 11:22
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó most olvastam a sóher hozzászólásod. 10 pont. Megmondom miért. Nem azért mert sóher vagyok, tudod mire jöttem rá? Te nő vagy, könyvelő, és azt szajkózod mindenfelé hogy aki nem költ könyvelőre az sóher. Javaslom menj ki az utcára néha a puha kis foteled meg a számológéped mellől, hogy az embereknek milyen egyéb gondja akad, hogy mire tudnak és mire nem tudnak költeni.


Ez egy általános könyvelői mentalitás, tisztelet a kivételnek, mert vannak olyan könyvelők akik nem harácsolgatnak állandóan. Persze mindenki pénzből él, így van, de te, akinek feltételezem ez a szakmája első napon flottul tudtad mit hogy kell benne használni?


Mert ha nem akkor különös képen nem értem mire a nagyképűsködés. A segítséget köszönöm, és azt is hogy figyelmeztetsz ez nem játék. DE!


Ne! sóherezd le az embereket, mert azok az emberek a legnagyobb sóherek akik egész nap számokkal dolgoznak, mint a könyvelők akiknek szakmai ártalom, hogy mindenhol próbáljanak minél több pénzt "nyerni".


Azt is értsd meg, hogy attól hogy te jól élsz az emberek döntő többsége szegény, és kisebb gondja is nagyobb annál, mintsem hogy egy program használatához egy könyvelő segítségét kellejen kérnie plusz párezer forintért. A világ nem attól fog előbbre jutni, ha mindig mindenért pénzt kérünk. Az is egy szép szakma, de lehet normális hangvételben nem lesóherezve is segíteni. Sokkal jobban adja magát.



Remélem sok pénzt fogsz keresni!

u.i.:

Nem Editnek hívnak?

2012. nov. 27. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem drága kérdező a hatos válaszoló abszolút ne mneked szólt, hanem az ányknak, és nem kéne a könyvelőkről így beszélned szerintem, mert tudod nekünk se adnak ingyen kenyeret... Egyébként meg ha ilyen oldalon kérdezgetsz, akkor benne van, hogy ilyen válaszokat is fogsz kapni.
2012. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"javaslom menj ki az utcára néha a puha kis foteled meg a számológéped mellől,"


neked is javaslom, az előző vagyok... Tudod mi könyvelők kőkeményen keressük meg a kenyerünket, de persze ezt csak azok érthetik, akik csinálják, vagy akik könyvelővel élnek...


Nekem például nincs puha fotelem, és nagyonis az kimegyek az utcára, és látom a vállakozók gondjait is, mégse mondja egyik sem az elműnek,vagy a vodafonnak hogy neked nem fizetek, hanem inkább a könyvelőnek...

2012. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

(A 6-os válaszoló is a kérdező. Ezt a hozzászólás elején tudod megnézni. Ahol ezt látod a válasz legtetején "A kérdező kommentje:" ott biztosan a kérdező válaszolt. Légy figyelmesebb, mert ha a munkádban is ilyen figyelmetlen vagy, akkor sok embernek okozhatsz bosszúságot, komoly anyagi kárt.)


Biztosan kőkeményen keresed meg a kenyered, nem kétlem, komoly szakértelmet igényel a foglalkozásod.

Eszem ágába nem jutott volna ilyet írni, ha nem kezded (folytatod), a lebénázást, sóherozást.


Itt a gond, hogy egy egyszerű kérdésre - amire válaszoltál is korrekt módon - rögtön azzal hozakodtál elő, hogy menjek fizessek azonnal egy könyvelőnek, propagálva a saját szakmádat.


Szerinted jól adja magát, ha valaki felteszi azt a kérdést, hogy milyen virágot szedjek a barátnőmnek, édesanyámnak, nagymamámnak a réten és akkor jön egy virágárus és lesóheroz, hogy menjél virágboltba aztán fizess!


Egyszerűen teljesen felesleges itt propagálni a könyvelőket, akárkiket, pláne ilyen mentalitással. Hidd el, amikor eljön a bevallás ideje, meg fogok keresni egy könyvelőt és megfizetem a szaktudását.

2012. nov. 27. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!