Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kiváltottam az őstermelői...

ManóMókus kérdése:

Kiváltottam az őstermelői igazolványt ebben a hónapban, mint főállású őstermelő . Azt olvastam csak akkor kell járulékokat fizetni, ha érvényes a betétlap. Ha én ezt most visszaadom (ha lehet ilyet), akkor nem kell fizetnem? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kaptam hozzá betétlapot is, pedig mondtam, hogy ebben az évben nem kérem.Bevételem csak márciustól lesz. (Pályázat miatt kellett most kiváltanom. )Van aki azt ajánlotta, kérjem magam táppénzre.
2012. nov. 28. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Sőt, még a kamarába is be kell regisztrálnod! + 5000 Ft!


"az agrárium szereplőinek, köztük az őrstermelőknek, valamint az élelmiszeripari cégeknek előírták a kötelező tagságot. Nekik november 30-áig regisztrálniuk, és fizetniük is kell."

2012. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy kiváltod az őstermelői igazolványt a betétlapot pedig nem kéred.

Ha a betétlapot visszaadod, akkor megszűnik az őstermelői státuszod is.

Ha a pályázat miatt őstermelőnek kell lenned, akkor bizony fizetned kell a járulékokat, mégpedig mivel kezdő őstermelő vagy, a minimálbér után (függetlenül attól, hogy van-e bevételed az őstermelésből, vagy sem)

2012. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!