Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jövőre állami koncesszióba...

Jövőre állami koncesszióba kerül a dohánykereskedelem. Szeretném megpályázni, hogy nyithassak egy boltot, de a feltételek elég ellentmondásosak. A pályázati felhívásban leírtakon kívül lehet tudni egyéb részleteket?

Figyelt kérdés

Lehet például tudni, hogy a pályázat beadásakor már egyéni vállalkozónak kell lenni, illetve már akkor kell e rendelkezni kereskedelmi végzettséggel vagy elég június 1.-ével amikortól is csak dohányboltban kapható majd dohánytermék? Tehát ha kiváltom az egyéni vállalkozóit akkor fél évig a semmire fizetem? Mert ugye nyilván addig nem éri meg kinyitni még máshol is kapható dohányáru.


Azt mondták a pályázatoknál előnyben részesítik a munkanélkülieket, leszázalékoltakat stb... Kérdezem én a munkanélküli miből lesz vállalkozó? Az üzlet nyitáshoz szükséges tőkéről nem is beszélve.


Persze szóba került, hogy ez is csak arról szól, hogy kiosszák a haveroknak a boltokat, ahogy már sok más dologgal is megtették. Hozzáteszem ezt el is hiszem, hogy a Bp belvárosában már mindenkinek ki lett osztva. Sőt olyat is, hogy a CBA-s Lázár testvérek nyúltak rá. Nem lepődnék meg.


Vélemények érdekelnének ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, vagy akármilyen információ.


2012. nov. 30. 17:00
 1/5 Karesz6969 ***** válasza:

..." ez is csak arról szól, hogy kiosszák a haveroknak a boltokat"...na látod, ez itt a LÉNYEG, jól látod.

Nem véletlen ellentmondásosak a feltételek...várj vele amíg kialakul és inkább más hibájából tanulj mint a sajátodéból. Az jóval olcsóbb, nem kerül semmibe csak tájékozódni kell időben és sok oldalról.

2012. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezen vagyok, hogy tájékozódjak. Pályázásra két hónapos intervallum áll rendelkezésre, utána már nézhetem, szóval mindenképp érdemes megpróbálni legalább. Maga a pályázat 25 ezer azzal sokat nem lehet bukni, úgy gondolom.


Nyilván nem ebből akarok megélni, vannak egyéb üzleteim, de jó lenne melléjük egy dohánybolt, hogy hozza a forgalmat.

2012. dec. 3. 18:25
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:
Irigylésre méltó a törekvésed! Kívánom, hogy sikerüljön. Nekem mostanában 1 üzlet is elég volna:-)
2012. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Sajnos több lábon kell állni a megélhetéshez. Az sem árt ha az egyik láb külföldön van, mert itt semmi sem biztos.

2012. dec. 3. 22:14
 5/5 Karesz6969 ***** válasza:
Így igaz, de mennyire igaz!
2012. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!