Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek volna reális...

Szerintetek volna reális esélye ennek?

Figyelt kérdés
Egy kb. 11000 lakosú kisvárosban élek, és arra gondoltam, hogy indítanék egy hirdetési újságot a helyi üzletek, vállalkozások számára. Ezt azzal tenném versenyképessé, hogy olcsón kínálnám a hirdetési helyeket. Az újság csak 2 oldalas lenne, és kiadásonként csak kb. 10-20 ezret profitálnék vele, de hosszútávon talán ezt növelni is tudnám. 5000 példányban adnám ki, melyet helyben terjesztenék. Arra volnék kíváncsi, hogy szerintetek volna-e ennek reális üzleti lehetősége, érdemes lenne-e ezt megcsinálni? Ja, és 16 éves vagyok, úgyhogy ezt is vegyétek figyelembe.

2012. dec. 13. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2 oldalas újságot szórólapnak hívják.


A 11e fős lakossághoz az 5 ezres példányszám iszonyat sok.


Az 5 ezres példányszám mellett nem érnél el 20ezres profitot.

2012. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

db/háztartásban számolva nagyon sok az 5000 db.

A kiadvány minőségétől,nyomásától is függnek a költségek.

Előtte érdemes felmérni, lenne e rá igény.

Akkor is max 1500 példányban, aminek 70%át háztartások 30%-ot boltokban üzletekben helyezd el.

2012. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem azért 1500-nál több kell. Jogilag nem tudjátok, mi van ilyenkor? Fizetni kell adót, vagy sem?
2012. dec. 14. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nyomjál 5000-et, tapasztald meg a saját bőrödön.


Adót meg természetesen kell fizetni...

2012. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló újság, 13700 fős településen 1500 példányban jelenik meg, tehát azt gondolom reális ez a darabszám.


Hiába nyomsz 4000 példányt, ha abból 2 napon belül 2000 példány a kukában végzi.

2012. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!