Lehetséges ez így?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,és gimibe járok. Az álmom az hogy kikoltozzek írországba vagy skociába és nyitni egy éttermet. Gondolom segítene ebben a vendéglátó egyetem is. Mennyi pénz kéne ahhoz hogy eltudja kezdeni ott egy életet?Bármit eldolgozok akár mosogatnék is.

2013. jan. 1. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez az álmod és vendéglátó egyetemről beszélsz? Egy vicc vagy.
2013. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
te meg egy bunkó
2013. jan. 1. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy Írországban akarsz?


Vendéglátó egyetemmel pl. Svájcba szerintem többre mennél, úgy hogy nem is mosogatóként kellene dolgoznod, hanem magasabb rangú hotelekben gyakornokként, a hazai minimálbér sokszorosáért.Így a tandíjad is részben megtérül. Kb. 20.000 CHF/év -hez társul 7.000/6 hó CHF gyakornoki fizetés,utána pedig jó eséllyel tudnál elhelyezkedni. (3-4.000 Chf/hó fizetésért)


A nyitás más kérdés. Nem kell hozzá egyetem de sokkal drágább mint ha egyetemet végeznél, és dolgoznál utána a szakmádban egy ideig.


Írország viszont nincs már túl fényes helyzetben manapság.


Akárhova is mennél a nagyvilágban üzleti befektetőként sok milliós induló kell. (Írországba pl: 300.000 euro a minimum befektetés az Eu-s állampolgároknak.)

2013. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!