Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri magyar szürke marhát...

Megéri magyar szürke marhát tenyészteni?

Figyelt kérdés

lenne 20 hektár legelő, 400 nm-es istállóval..

Csak télen lennének bent az istállóban..

Jó, mert ezek az állatokat a ridegtartás jellemzi, így nem kell velük sokat foglalkozni.

Azt hallottam h nagy rá az őshonos támogatás, és az üszőket is támogatja az állam

Foglalkozik valaki ilyesmivel? Vagy hallott már valaki valamit erről?:)

Minden infó érdekelne köszönöm!



2013. jan. 4. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
ha találsz rá felvásárlót, akkor mindenképpen megéri.
2013. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mint minden őshonos, illetve extenzív fajtára, erre is jellemző, hogy sokkal lassabban érik el a vágó súlyukat, mint az intenzív fajták. Ezt a különbséget kellene valahogy érvényesíteni az árban. Nem egyszerű. A szürke marhákat inkább másra nem hasznosítható, lápos, nádas területek hasznosítására szokták ajánlani. Hát, nem egyszerű, az biztos... Ha csak azért vágnál bele, mert egyszerűnek tűnik, akkor szerintem ne erőltesd. Esetleg foglalkozhatnál juhokkal. 100-150 anya környékén akár meg is élhetsz belőle, de ez is nagyon nehéz kenyér... Szerintem gondolkozz még, biztos eszedbe jut jobb ötlet is. Leadásra termelni az esetek többségében nem jövedelmező. Kis gazdaságok azzal tudnak kitörni, ha az általuk előállított termékekhez minél több értéket adnak hozzá. A legideálisabb az, ha a megnövelt értékű árut közvetlenül tudod értékesíteni. Ez persze nagyon nehéz, de ez a legbiztosabb, legjövedelmezőbb út.
2013. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!