Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kérhet-e munkáltatói igazolást...

Kérhet-e munkáltatói igazolást a dolgozó, ha 4 napja dolgozik a cégnél?

Figyelt kérdés

Egyik dolgozó igazolást szeretne, állítólag a férje Ausztriai munkahelyére (azt sem értem, hogy oda miért kell.., de hitel szaga van a dolognak, bár igazából mindegy is :)), de mivel 4 napja dolgozik nálunk, még nem volt jövedelme sem, nem hogy mindjárt 3 havi.


Ilyenkor kell-e kiállítani, és ha igen mit kell írni abba a részbe, ahol a jövedelmet tárgyalják?


Az építő jellegű válaszokat köszönöm!


2013. jan. 11. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Adjál neki igazolást arról, hogy 4 napja a ti dolgozótok,és erre a 4 napra ennyi bért kapna.:-)

Értelmetlen a kérése, még nem is kapott fizetést.Utasítsd el, még ilyet nem kérhet!

2013. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik javaslatom, hogy a felmondással együtt írj neki egy papírt arról, hogy négy munkanap alatt megszerzett jövedelme ennyi és ennyi. Néhány ezer forint lehet, gondolom.
2013. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kér igazolást, ki kell adni. Viszont rá kell írni, hogy milyen célból kérte. Írjátok rá, hogy férj ausztriai munkahelyére. Az igazolásra ráírod hogy ekkortól áll munkaviszonyban, és hogy az utolsó három havi átlag nulla. és azt ráírom, hogy havi besorolási bére ennyi.

Én így szoktam kiadni, németországban és ausztriában családi adókedvezményhez tényleg szokták kérni. Viszont nincs kecmec ha kérte ki kell adni

2013. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 12. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!