Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Foglalkoztatást helyettesítő...

Foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülőnek egyéni vállalkozóként kell járulékot fizetnie? Egyáltalán lehet az?

Figyelt kérdés

Foglalkoztatást helyettesítő támogatás=ami régen RÁT volt~22.800,-.Fedezi a TB-t.

Most olvastam,hogy aki nappali tagozaton tanul,s EV lesz,nem lesznek járulékfizetési kötelezettségei, "merthogy fizetve van a TB-je".

Kicsit belezavarodtam,mert a "RÁT-osoknak" is fizetve van és még abban sem vagyok biztos,hogy az EV-al megszűnne a "RÁT",mert ha a bevétel nem éri el azt a minimumot,akkor nem lehet gond. Vagy aki EV,az nem lehet regisztrált-együttműködő álláskereső a munkaügyiben és itt bukik el a dolog?

Vagy miben különbözik a nappalis jogviszony ettől?

Köszönöm.



2013. jan. 14. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyéni vállalkozó vagy, nem lehetsz regisztrált álláskereső és így FHT-t sem kaphatsz.

(mellesleg a nappali tagozatosoknak sincs fizetve a TBje, hanem a nappalis jogviszonyuk alapján jogosultak különböző kedvezményekre, ellátásokra)

2013. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor egy nappalis mire jogosult EV-ként?


S a FHT-nél akkor miért van az,hogy egyéb jövedelem megengedett x összegig? Ez csak az alkalmi munkára és példának okáért egyéni vállalkozásban szerzett jövedelemre nem vonatkozik?


Köszi a felvilágosítást!:)

2013. jan. 14. 21:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés felmerült: Passzív nappalis is ebben a kivételes helyzetben lehet?
2013. jan. 14. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!