Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan, akinek vállalko...

Van itt olyan, akinek vállalkozása van? Saját erőből, saját ötletből építkeztél fel vagy szerencsés helyzetben voltál és volt anyagi vagy szellemi segítséged?

Figyelt kérdés

Én közgazdász végzettségű vagyok és szeretnék vállalkozó lenni, saját magamnak szervezni a munkát, saját felelősséget vállalni, érdekel az üzleti élet. Még csak pár hónapja vagyok a munkaerőpiacon, de már sok állást tudtam egy jobbal felcserélni, sajnos viszont nincs elég tapasztalatom még hogy önállóan vállalkozzak, de nekem ez a célom az életben.

Ezért érdekelne hogy van-e köztetek olyan, akinek sikerült vállalkozóvá válnia? És milyen volt a kezdet?

25N



2013. jan. 24. 18:09
 1/7 anonim válasza:
45%

Volt. Saját erőből, 1 db vonalas telefonnal kezdve, 0Ft-al, zéro protekcióval, zéro háttérrel.


Itt most Magyarországon ha eszed van semmibe nem kezdesz bele, hanem kivársz. Mert lesznek és vannak is érdekességek még.

2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
55%
A férjemnek cége van, én meg most kezdtem bele saját vállalkozásba. A férjem támogat, hát ennyi a segítségem. De mindent önállóan csinálok, saját erőmből, saját időmből. A kezdet nehéz, én még az elején vagyok úgyhogy tudom :))) De tudom, hogy mi a cél, és szépen lassan, de biztosan haladok felé. Nem tántoríthat el semmi :D
2013. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt megírnátok hogy milyen vállalkozásotok volt/ vagy van?
2013. jan. 24. 18:20
 4/7 anonim válasza:
0%

2


Tuidtam, hogy megjelensz:DD


A protekció és az önerő nem ugyanaz. Az érdem a férjedé, mert nélküle nem tudtad volna, mert ha tudtad volna nem a férjed segítene:DD


Úgy hogy kis protekcióska van még mit tanulnod:XDD

2013. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
édesapámnak van informatikai vállalkozása kb. már 20 éve. Saját erőből indította el, de előtte dolgozott kb. 5-10 évet abból volt félre tett pénze is.
2013. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Informatikai cégem volt,2006-ban egy hipermarketes bevásárló kártyából (150 ezer Ft-os hitelkártya) alapítottam a cégemet.Nehéz volt a kezdet,másodállásban indult webáruházzal, de gyorsan fejlődött. Fél év múlva már főállásban voltam vállalkozó, rá egy évvel meg belvárosi boltot nyitottam, majd zártam is be nem sokkal később, mert az egyik beszállítómat felszámolták, akire 80%-ban építettem a boltot. Így megint csak maradt a másodállásban üzemelő webáruházas megoldás, mert pár hónappal rá már a válság is érzékenyen érintette, az akkora inkább importra építő céget és a vásárlóerő is csökkent érezhetően. A cég máig működik, de már nem én viszem, mert külföldre mentem dolgozni és mellette nem tudtam volna hatékonyan üzemeltetni. Ma csak úgy vállalkoznék itthon, ha pályázati úton sikerülne hozzá forrást szerezni. Van egy-két ötletem, de mivel ilyen a gazdasági környezet, amilyen,igyekszek a kockázatokat minimalizálni.

Saját pénzemből nem indulnék itthon neki,de pl. külföldön már igen.

2013. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nincsen nagyon erős tőke mögötted,ne kezdj bele semmibe.Itt most csak a kis és egyéni vállalkozók meg nyúvasztása folyik.Minden bőrt lehúznak rólad,és hacsak nincs 4-5 alkalmazottad,akkor semmilyen pályázat és támogatást nem tudsz igénybe venni.Két vállalkozásom volt,mind önerőből,mindkettő önhibámon kívűl ment tönkre.Jó dolog a saját urunknak lenni,de ugyanennyi a hátul ütője is sajnos.
2015. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!