Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik az a vállalkozási...

Melyik az a vállalkozási forma amihez nem kell sok tőke?

Figyelt kérdés
Melyik az a vállalkozási forma amihez nem kell sok tőke (bélyegző számlatömb stb-n kívül), és csak a kiszámlázott összegek után kell adót fizetni? KFT kilőve túl magas indulótőke miatt, egyéni vállalkozás jó lenne de mivel 4 órára vagyok bejelentve így a másodállásos magánvállalkozó se jöhet szóba.

2013. jan. 29. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs 8 órás főállásod, akkor nehéz lesz,a járulékok miatt.


KFT-ben nem közreműködő tagként esetleg, vagy napi 2 órába bejelentve, de az akkor is járulékos. Még az őstermelői, vagy az adószámos magánszemély is, igaz utóbbi ha nem rendszeres a tevékenységed,még olcsóbb lehet.

2013. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor ha jól értem nem rendszereses munkaként is lenne járulék de akkor kevesebb mint ha teljes munkaidős megoldást eszközölnék?
2013. jan. 29. 13:09
 3/7 A kérdező kommentje:
beszéltem már kedves NAV-val és azt mondták hogy lehet egyedi esetes számlát is adni 1-2 alkalommal külön adószámmal de ha komolyabban hosszútávra szeretnék számlaképes lenni akkor magánvállalkozás a minimum...
2013. jan. 29. 13:11
 4/7 A kérdező kommentje:
vagy milyen módon lehet megoldani azt hogy nem rendszeres tevékenységként tudjak csinálni bármit és ezáltal folyamatosan számlaképessé váljak?
2013. jan. 29. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy tudod megoldani, ha a férjed, rokonod stb. nevére egyéni vállalkozást indítotok. Csak ez az egy módja van annak, hogy a kiszámlázott összegek után kelljen csak adózni. Én ezen vagyok kiakadva, mert nekem egy családtagom sincs, akinek a nevére el lehetne indítani valamit, mert ők köztisztviselők, én meg munkanélküli vagyok. Nagyon sokat kellett kérdezősködnöm a NAV-nál, mire valaki értelmes választ adott, az 5-ös adószám az nem jó semmire, kizárólag amit fent írtam, az lehet megoldás.
2013. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az MLM. Még vállalkozást sem kell fenntartanod, amíg eldöntöd, tudod-e csinálni.

Persze most következnek a kedves reakciók azoktól, akiknek sejtelmük sincs, mit jelent a fogalom.

Én nem pilótajátákra, piramisjátékra gondolok.

2013. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, szép.


Számlaadásról van szó, nem termék fogyasztóihálózat szervezésről..


Sajnos tényleg nyomorult ma a helyzet itthon.

Tegnapelőtt voltam a NAV-nál bent, ott egy segélyes emberek szeretett volna mellettem őstermelőit kiváltani. Idei évtől már ők is járulékkötelesek az első naptól fogva, ha nincs meg a 36 órás, vagy más biztosítotti jogviszony.


Ha munkanélküli lennél, akkor még lenne pár lehetőséged, vagy ha 18-35 év közötti vagy, akkor a támop 2.3.6.B jöhetne szóba. Őstermelői meg csak december utolsó heteiben érhetné meg.


Afelett tényleg csak a társas vállalkozás marad. Induláshoz vannak most pályázatok.


Esetleg ha van valami komolyabb cél, akkor a nonprofit szervezet létrehozása.

2013. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!