Lángosos Ausztriában?

Figyelt kérdés
Szerintem jó ötlet, nem csak lángost lehetne árulni, piákat is, amolyan kis bár, kávézó jellegűre gondoltam. Akinek van kedve és pénze is, legalább annyi,mint nekem,akár Pm-et is írhat, 2-en mégiscsak könnyebb elindulni.

2013. febr. 15. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi ötlet

Most lángosozóó vagy kávézó? Nem mindegy. Elsőhöz elég egy "bódé", másikhoz azért egy bérlemény is szükséges. Szerintem még magad sem tudod mit keresel. De pusztán a magyar lángosra meg piára építeni,felesleges.

2013. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Németben üzemeltethető lángosos mozgóbüfé kiadó, kinti engedélyekkel együtt, havi 400 euróért.


[link]


Egyébként 1-2 éven belül beszállnék valami hasonlóba is, de más az elképzelésem.


Gondolom nem azért van itthon, mert megérte.

Ez már szerintem spanyol viasz esete. Pl. a Túró Rudi megbukott franciában, kürtős kalácsot meg már árulnak Monacoban is...

2013. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hájaaa ***** válasza:
Ahhoz hogy vállalkozásod legyen az osztrákoknál osztrák állampolgárnak kell hogy legyél...valamint egyéb szigorú feltételek. (a vállalkozáshoz kell bejelentett osztrák lakcím, anyanyelvű szintű nyelvtudás, kb 5000euró alaptőke stb-stb.) Ha ezt mind kiszámolod, nem tudom kb mikorra hozná vissza az árát. Hacsak nem vmi innovatív újdonságot találsz ki. Esetleg még illegálisan csinálni, de ez nem biztos hogy járható út.
2013. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát itt élek amúgy is kinn, így jött az ötlet,mivel szeretik, de nem ismerik igazán a lángost, de nyilván nem csak az lenne. Itt nagyon sok helyen,ha egy kis pubról,jó értelemben vett kocsmáról beszélünk,lehet apróságokat enni, és a lángos is lehetne egy ezek közül. A pénz tekintve minimum 10 ezret invesztálnék bele, de lehet szó rövid időn belül 15ről is, ha pedig a társamnak is lenne 15 ezer,akkor abból már lehet kezdeni vmit. Pontosan nem tudom,de azért azt nem hiszem,hogy osztrák állampolgárnak kell lennem egy üzlet nyitásához, de mindenképp utána nézek.
2013. febr. 15. 15:46
 5/9 hájaaa ***** válasza:
Tavaly volt egy cikk az indexen az pont erről szólt, csak ott vki cukrászdát akart nyitni. Érdemes elolvasni [link]
2013. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez egy jó cikk. A másik ötletem, Dél-Amerikában egy kis fogadót nyitni főként gazdag európai (német leginkább) vendégekre építve. Még meggondolom :).
2013. febr. 15. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ az utolsónak is!
2013. febr. 18. 14:26
 9/9 Ayse Özkan válasza:
Hi. Nem kell hogy osztrak allampolgar legy. Hülyeseg. Tapasztalatbol mondom. Nekem is volt cegem.
2017. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!