Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges az, hogy csak az...

Lehetséges az, hogy csak az eladott termékek után fizetek adót, és mást nem?

Figyelt kérdés
Szeretnék vállalkozni, de a lehető legkisebb kiadásokkal. Hallottam ilyet, hogy ÁFÁ-s magánszemély. Ez mit jelent?
2013. febr. 17. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogyha Téged eladnak, akkor az Áfa-t vissza lehet igényelni utánad... :-)


Adószámos lesz az, az Áfa-s magánszemély..


Mit szeretnél eladni, és milyen gyakorisággal, az a kérdés.


Viszont adószámos magánszemélynek is több kiadása van, mint az Áfa, amit meg lehet, hogy nem is kell fizetned a teremék eladása után..


Keress fel egy könyvelőt szerintem.

2013. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szoftvereket szeretnék eladni, amiket én készítettem(akár rendelésre is).

Kb mennyi kiadásom lenne így?

Hogy kell ezt bejelenteni?

2013. febr. 17. 18:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy SZJA vagy KATA vagy milyen adóval lehet megoldani, hogy kevés adót és járulékot kelljen fizetni.

Terveim szerint nem lenne nagyon forgalmas az üzlet. Lehet, hogy nem is lenne minden hónapban munka.

2013. febr. 22. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:

IT-be adószámos magánszemélyt már láttam. Megbízási szerződéssel, rendelésre készített különböző weblapokat. Évente 6-7 alkalommal. A költségeiről és elszámolásokról könyvelő tudna mondani valamit is.


Kata-nal főállásban 50 ezret kell fizetni + járulékos költségek, másodállásban 25000/hó és az egyénit lehet szünetelteti is, de a folyamatos ki-be jelentkezés szerintem nem túl életszerű.

2013. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mit takar az adószámos magánszemély? Ezzel számlákat állíthatok ki? Mert ha egy cég ad megrendelést, akkor biztos kér számlát.
2013. febr. 23. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. Pont ez a lényege, igazából, hogy magánszemélyként állíthatsz ki számlát, amit a cég befogad és elszámolhat. Nem kell felvennie, járulékot fizetni utánad, inkább eseti megbízásokat ad ki. pl. nyelvtanárok, előadást tartók szoktak ilyenek lenni. Elvégzel neki x munkát és kiszámlázod. A NAV ad ki neked egy külön adószámot ehhez.

Hogy mi kell hozzá és mit tudsz elszámolni és miszerint adózol, azt könyvelővel kellene megbeszélned. Különösen, ha ez a tevékenységed esetleg még határon is átnyúlna.

2013. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!