Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha mondjuk mától egyéni...

Gábor0528 kérdése:

Ha mondjuk mától egyéni vállalkozó vagyok (kata adó nemben) akkor meg kell e fizetni az egész hónap járulékait vagy időarányosan?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a KATA-snak nem kell könyvelő... Tudod mit, hivd fel a NAV ügyfélszolgálatát.
2013. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ja, a katás azért fogadjon egy könyvelőt, hogy ezt megtudja, mi? Meg hogy fizessen havi 10 ezret neked, csak hogy te minden hónapban befizesd helyette az 50 ezret.


Tudom én, hogy a könyvelők jól eléldegéltek az elmúlt 20 évben abból, hogy a kormány minden módon próbálta a szerencsétlen kisvállalkozókat megnyomorítani. Na ennek most vége, jobb, ha te is tanulsz valami tisztességes szakmát.

2013. febr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ad 1. egyik KATA-stól sem kérek 10 ezer forintot

Ad 2. ha ismernél nem mondanál ilyeneket, hogy tanuljak másik szakmát

Ad 3. Ha egyszer, csak egyszer elmentél volna, és kifizettél volna egy órát, okosabb lettél volna

Ad 4. Hidd el, nekünk könyvelőknek nagyon nem jó, hogy állandóan változik a jogszabály környezet, éppúgy, ahogy neked se.

2013. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nemrégiben kezdtem a KATA-t és igen, itt ki lehet spórolni a könyvelőt, nem kell, hogy havonta fizess neki. De! Az elején egy pár konzultáció az viszont kell, hogy tisztában legyél a dolgokkal. Szedd össze a kérdéseid és keress fel egy könyvelőt. Én pl. csak telefonon beszéltem kétszer fél órát a munkahelyem volt könyvelőjével, hogy helyretegyük a homályos dolgokat, de nem kért semmit. Persze azért előtte tájékozódtam (internet, NAV ügyfélszolgálat) és ezt később is meg kell tenni, mert ha tudatlanságból rosszul csinálsz valamit, akkor is büntethetnek!
2013. aug. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!