Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pizzériába milyen gépek...

Djballa kérdése:

Pizzériába milyen gépek szükségesek?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy pizzériát, a papírokkal és az engedélyekkel tisztában vagyok csak azt kellene tudnom milyen gépek és tartozékok kellenek hozzá a konyhában. Pizza , gyros, hamburger és hot dog lenne amit készítek de csak házhozszállítással.

2013. febr. 20. 19:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénztárgép, 5-6 hűtő, 1 fagyasztó, pizzasütő (4-es) pultok, asztalok, raktár (salgoálvánnyal), egy dupla gázos tűzhely, wc, öltöző, kiadó. Nekem ennyivel üzemelt évekig. Dagasztó még jó lett volna, de így is 200 db-ot simán elvisz. Egy szorgos, gyorskezű sütő kell, és megbízható futárok. A lelke a szórólapozás egyébként, és a jó könyvelő.
2013. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szia.miért kell ennyi hűtő? pultok? asztal csak 1 kellene meg max oda ahol adom ki a kaját meg a pénztárgépet teszem rá. dupla gázos tűzhely miért? bocsi ha értetlen vagyok csak biztosra akarok menni és inkább kérdezek.
2013. febr. 20. 20:40
 3/17 A kérdező kommentje:
ja meg a gyros-hoz is kell sütő, hotdog-hoz virsli sütő.
2013. febr. 20. 20:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha van HACCP-d,vagy szakképzett munkaerőd, akkor tudnod kell rá a választ :-) Vágódeszka is csak egy van? :-)
2013. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A haccp-t olvasd végig, mit hogyan kell tárolni. Sok mindent el kell különíteni egymástól. Nekem nem voltak nagy hűtőim, és pl az édességeket úgy rendeltem cukrászdától (somlói, gesztenyepüré, stb) azok eleve elvittek egy hűtőt.


A konyharészt el kell különíteni attól a résztől ahova a futárok járnak be, itt lesz a pénztárgép is nyilván, ezt sima gipszkartonfallal oldottam meg. Ajtó rá, azon kiadó.


Duplagázos tűzhely nem biztos h kell, de mi pl több mindent csináltunk gázon, pl májat, bolognai szószt ilyeneket, és ha éppen kettő volt kifogyóban, lehessen csinálni. Nem tíz perc amíg megvan.


Hotdogot hamburgert, gyrost nem ajánlok, nagyon megnöveli a munkaigényt, és kevesebb bevétel van, ha kiütsz egy éhes embert egy gyrosszal. Ha mindenképpen akarsz, max egyet vállalj be, mert különben két ember kell a konyhára. (és ne a gyrosz legyen, mert az elég melós a többihez képest, bár én virslivel se bíbelődnék)


Asztal. Eleve nem rakhatsz kaját az iroda asztalra, de már külön helység is van előírva. Szóval kell egy nagy munkalap.


(mikrót nem írtam. alap.)

2013. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Még adok pár tippet hogy könnyíts az életeden.


-ha nem hivatalos az ott sütés-főzés-előkészítés, simán lepapírozod hidegkonyhának. csak kell pár beszerzési forrásról számla.

-ugyanez zöldségekkel. különben a földesáru-hercehurcába belebuksz

-ne tedd a boltot szuterénbe

-legyen területen kívül egy hűtőd és fagyasztód, amit te azért elérsz, de ellenőr nem, és oda pakolhatsz illegális arut. (pl fagyasztva nagytételben szószok, hűtött tészták, zöldségek, stb)

2013. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Esetleg tudsz egy olyan helyet ahol olcsón és számlával lehetne kérni ezeket a berendezéseket?
2013. febr. 20. 22:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Használtan tudsz jó állapotú olcsókat venni, de van nagyker is. Elromlani ritkán szokott, de van szervíze is. Az egész caklipakli fél misi alatt van. Bútorokkal, kis felújítással, engedélyeztetéssel, első kör alapanyaggal, szórólapokkal, 1M-ből be lehet indítani. Ez nem egy nagy üzlet, de k.rva melós.


(még egy tipp, olyan helyen próbálkozz aminek már eleve megvan az ANTSZ engedélye, ne valami cipőboltból kelljen átalakítani, mert az is full bukó)

2013. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
szóval akkor ami mindenképp kell egy pizza,gyros hamburger előállításához : pénztárgép,pizzasütő kemence,gyros sütő, rostlap, mikró, fagyasztó, húsos hűtő, zöldséges hűtő, vágódeszkák és kések, olaj sütő, tűzhely, asztalok. kihagytam valamit?
2013. febr. 21. 11:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Készételes hűtő? Esetleg nem tudom olyan, hogy feltéthűtő, vagy mindig hűtőnyitogatás lesz?


Szeletelőgép, vagy szeletelt csomagolt feltétek lesznek?


Tároló eszközök, lábas, GN edények,


Több fázisú mosogató, vagy mosogatógép, külön kézmosó.


Ha hamburger és gyros, akkor sültkrumpli is?

Vagy csak pita?

Fritu kérdése..


Házhoz szállításnál:

Dobozok, számítógép + szoftver?

2013. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!