Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy online üzletből vásárol...

Ha egy online üzletből vásárolok valamit, azt tovább adhatom pénzért másnak?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy üzletet nyitok és ott árulnám, mondjuk az ebay-ről rendelt cuccokat, hogy nekem nyereségem legyen. Vagy mondjuk facebookos olnline üzletet nyitok hasonlóan beszerzett holmikból, reklámmal meg minden egyébbel.

Ez legális? Vagy az ilyen módszer problémákba ütközik? Vagy az üzletek általában honnan szerzik be az árukat?

Én ruhás-ékszeres üzletet szeretnék nyitni. De meg teljesen az alapoknál tartok, információkat gyűjtök.



2013. febr. 25. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet csinálni. Az üzletek ált. nagykerből szerzik be a dolgaikat. De természetesen ezután is adóznod kell.
2013. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem nagyon fog működni. Jobban jársz, ha nagykereskedőtől vagy egyből a gyártótól szerzed be a termékeidet.
2013. febr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Üzletszerűen az már adóköteles, és érdemes átgondolni a vállalkozást, mert eléggé zsebbe nyúlós. Ha elkapnak azért, ha nem meg azért :-)

Tisztán e-kereskedelem leginkább másodállásban éri meg. Beszerzéshez jól jöhet az ebay is, de csak kis mértékben, mert 22 euro összeg felett Eu-n kívülről áfa köteles vagy. Így akkor már jobb az EU-ban keresni, adómentesen. Vagy ahogy írták is, gyártóktól, master distributoroktól beszerezni. Minél kevesebb kézen megy át, annál jobb, de valószínűleg annál nagyobb mértékű rendelést is kérnek, ami lehet akár kamionos,vagy konténeres tétel is. A legrosszabb sokszor a hazai nagykerek, ahol áfával, drágán jutsz hozzá, hacsak nincs valami extra ajánlatuk,pl. bizományos árukészlet, franchise, vagy x napos halasztott átutalás, stb.


(Használt)Ruha és ékszert, már bizományba is be tudsz szerezni(Ott csak az eladások után kell az árut kifizetni, így nem kell előre sok száz ezret áruba betolni.) ha fizikális üzletet tervezel. Oda viszont kell végzettség is az eladótérbe, meg jó pár dolog, de nem annyira ördöngős és stabilan félmillióból el tudsz indulni.

Ezekhez ebayről rendelgetve és mindezt feltolva a netre, egy webáruházba, már megérheti, de attól függ milyen a piacod, ahol nyitni akarsz. Ha minden utcában már van 2 ilyen üzlet, akkor nyilván nehéz ebben egyedinek lenni... Ha meg valami olyat csinálsz, vagy árulsz, ami máshol nincs, már jobbak lehetnek az életképességi esélyeid.

2013. febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

neztem en is anno.

ruhas-ekszernel ebayrol nem eri meg, alapbol nem tudsz nagy aressel dolgozni de vegkepp nem olyannal hogy tudj rendesen adozni is utana


ha meg nem adozol akkor elobb-utobb ugyis megfognak, foleg mostansag hogy ki van a navnak adva hogy minel tobb penzt zsebeljen be.


ez duplan szivas mert a postas csomagokat is ellenorzik, illetve az eladokat is


elso es masodkezbol tapasztalat.

en csak csomagot vamolthattam.

rokon ellen 2 v 3 buntetoeljaras plusz egy vagyonosodasi vizsgalat.

lehet akar bortonbe is viszik oket, de remelhetoleg penzbirsaggal megusszak.



egyszoval en is csinaltam ilyeneket.

sajnos ebben az orszagban nagyon szigoruak a torvenyek meg az adozas

az embereknek meg nincs penzuk hogy 1200 forintert vagy 2000 forintert vegyenek barmit is es ebben benne van a posta


nah a posta itt meg csak ajanlottal mehet mert egyebkent ellopjak - megint dragabb lesz a termek...


szoval itthon ugy lattam hogy nem eri meg.

en mas mellett probalkoztam ezzel de nem jott be...

2013. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Az biztos, hogy meg alaposan elgondolkodom rajta. En is csak mellekesnek szeretnem, de akkor ezek szerint nem a legjobb otlet.
2013. márc. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!