Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rajztehetségből hogy lehet...

Rajztehetségből hogy lehet megélni? Portérajzolásból nem lehet, mielőtt ezt írnád.

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
elvégzel egy graffikus szakmát, és jelentkezel egyetemi képzésre.
2013. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Abból még nem élek meg, hogy elvégzek egy grafikus szakmát, és abból sem hogy egyetemista vagyok.


De a grafikus egyébként sem kimondottan rajzol.

2013. márc. 1. 13:59
 3/7 anonim válasza:

"A tehetség egy kis segítség, de a munka alól nem mentesít."

Muszáj lesz tanfolyamokat végezned.

Én valami illusztrátori, vagy grafikus állást ajánlanék. (A grafikus szakmákhoz is kell rendes rajztudás)

2013. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
őhm de. a graffikus rajzol. és persze tanul is. igaz attól hogy valaki azt hiszi tehetséges a rajzban még nem biztos hogy jó is, mint mondjuk egy graffikus...m
2013. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menj fel az artistpub.hu-ra ott elmondják, hogy az egyetemet végzet, évek óta vagy évtizedek óta dolgozó, tehetséges grafikus, éppen az éhhalál szélén vannak.

Sok év tapasztalat van mögöttük, nagyon jó referenciák, és még így is nehezen élnek meg.

A rajzolás nagyon sok szakmára tagolódik szét...

2013. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Látod, pont ezért írtam hogy a végzettség nem garancia semmire.
2013. márc. 2. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a végzettség nem, de a tehetség sem, ha az ember nem ismeri a szabályokat, szokásokat.

Tehetséges embert rajzolás terén sokat ismerek, ismertem.

De sose mentek el suliba, vagy vettek volna könyveket.

A rajzolás festészet, ami szinte egyidős az emberiséggél, így nagyon nagy múltja van, csak akkor lehetsz jó, ha ismered a fogásokat, illetve bizonyos esetekben spórolhatsz időt.

Hobbi szinten én is rajzolok, mert állítólag jól rajzolok, de ehhez vettem könyveket, az ismerősökkel ellentétben, amik végig visznek az alapoktól, én nem szándékozom ebből megélni, mert ahhoz nem vagyok elég tehetséges, viszont szeretek. És szeretnék jobban.

2013. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!