Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes nagyobb...

Szerintetek érdemes nagyobb területen fűszer- és gyógynövény-termesztésbe belefogni?

Figyelt kérdés
Majoranna, levendula, kakukkfű meg hasonlók- eladhatóak, van rá kereslet?
2013. márc. 1. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodom rajta, szerintem érdemes
2013. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy megéri. A termesztésnek szigorú szabályai vannak. A felvásárlók csak megfelelően termelt, és szárított növényeket vesznek át.

Azon felül nem is szapora.

Pl.Citromfű: 5 kg levélből lesz l kg szárítmány.

Majoranna: 7-8 kg ból lesz l kg.

Kakukkfű: 3 kg-ból lesz l kg.

Ehhez nagy területen kellene termelned.

2013. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, én úgy gondoltam, hogy magát növényt adnám el, ha már elég erős hozzá.

Nem tudom a kérdező is így gondolta-e

2013. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdemes. Eladni sem tudod, meg megtermelni sem. sőt, még megszárítani sem tudod szakszerűen. Ez egy szép álom, de tuti bukta. Ha már mindenképpen ilyesmiben gondolkodsz, akkor spenót, sóska, zöldség zöld. Ezeket frissen kis piacon, vagy vasárnapi vásárban normál áron biztosan el tudod adni, főleg ha kialakul egy törzsközönség. A nagybanin amúgy 500 ft körül mozog a spenót és sóska kilója, a zöldség zöldnek meg kb 30 ft csomója. Szóval ha a kispiacon 6-700 körül adod a spenótot, és 50-ért a zöldség zöldet, vinni fogják, mint a cukrot. De a gyógynövénybe tényleg ne fogj bele, nem érdemes. Ha lenne benne pénz, már rég csinálnák az őstermelők.
2013. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor marad a saját részre való termesztés.
2013. márc. 2. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!