Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Weboldal készítésért, forgalma...

Weboldal készítésért, forgalmazásáért kell saját vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon töröm a fejem, hogy kamatoztatom a tudásom és csinálok egy kisebb weboldalt, ahol az általam megírt weboldalakat, programokat, scripteket, esetleg 'designolt' képeket, plakátokat eladnám, vagy persze kérésre készítenék ilyeneket. (saját szellemi tulajdon)

Az érdekelne, hogy ezt be kell jelenteni, vagy csinálhatom rögtön saját haszonra?


Van egy olyan érzésem, hogy sajna nem úszom meg. Utánajártam picit és a következőt találtam:


631105 Weboldal üzemeltetés (webhosting) A gazdasági tevékenység tevékenységi engedély és bejelentés nélkül gyakorolható; ugyan ez hosting, de meglepődtem, hogy nem kell bejelenteni? Vagy keverek valamit?


Előre is köszönöm a válaszokat



2013. márc. 4. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
ha jól tudom az éves bevételtől függ... van egy határ amit ha túl lépsz az adó köteles, meg akkor gondolom már bejelentés/vállalkozás köteles is...
2013. márc. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ez azt jelenti, hogy nem kell hozzá külön hatósági engedély, de nem egyenlő azzal, hogy nem kell hozzá vállalkozás. Az kell sajnos, mert ebből adózandó bevételed származik. Könyvelő vagyok, megcsinálhatnád az oldalam tesztként :)

2013. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!