Lehet több ügyfeled?

Figyelt kérdés

Ezúttal arra vagyok kíváncsi, mit gondoltok:

Ha valakinek van egy meglévő üzlete, lehet valamilyen módszer arra, hogy több vevő menjen be a boltba ?

Vagy iparos vállalkozóknak, lehet valahogy több ügyfelük a jelenleginél ?



2013. márc. 10. 13:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem konkrét módszerek érdekelnek, hanem az. Hogy szerinted van-e mód arra, hogy ne a véletlenen múljon, hány ügyfele, vevője lesz valakinek.

Ha viszont szerinted nincs, akkor érdekelne, hogy szerinted miért nincs.

2013. márc. 10. 13:40
 2/15 anonim ***** válasza:

Jézusom, persze, hogy lehet.


Az üzletbe bevihet vevőt egy jól megszerkesztett kirakat, egy újsághirdetés, a webshopból eladott cuccok személyes átvétellel, egy nyitott ajtó vagy egy figyelemfelkeltő kirakat, több vevő jön ha valami miatt megnövekedik az átmenő forgalom (pl a bolttól 20m-re lerobban egy busz és az utasai az üzlet előtt mennek a közeli megállóba), stb.


Ezek mindegyike (na jó, a lerobbant busz meg a nyitott ajtó nem) akár külön szakma is lehetne, számtalan könyvet írtak már a témákról. Keress rá pl arra, hogy "vevőszerzés" a google-ben.

2013. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld pacsi.

Szerintem is, persze ilyesmikből éltem egy ideig. Viszont sok emberrel dolgoztam együtt akik visítva röhögtek, mikor megmondtam a határidőt és az összeget.

A nyitott ajtó bizonyos elemekkel kombinálva egyébként valóban működik.

2013. márc. 10. 14:09
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Valami bűzlik.
2013. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves IceTruckKiller


Még mindig nem bűzlik semmi. Egyébként a te véleményed határozottan érdekel.

De nem vagyok MLM-es, nem fogok pirvát üziket küldözgetni, nem dolgozok közvélemény kutatónak, nem piackutatást végzek és nem fogom felajánlani, hogy jó pénzért feltuningolom a vállalkozásod. Nem akarok eladni biztosítást sem. Na és még kitudja mit szagoltál.

Ja és nem akarom senki trükkjeit lenyúlni. Az évszázad üzletét sem fogom felajánlani.

Becsszó...


Több mint 20 év üzleti tapasztalatom van és sorra látom az embereket ész nélkül vállalkozásokba bele ugrani.

Lassan több pék van, mint jelző lámpa és sokan elvesztik a megtakarított pénzüket. Azt szeretném, ha az emberek akik itt olyan kérdéseket tesznek fel, hogy mibe fektessenek, szembesülnének a többi kérdéssel is. -Ennek a szagát érzed.

2013. márc. 10. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem félreértetted amit a kolléga írt - valószínűleg arra reagált, hogy (élve az elterjedt módszerrel) olyan kérdést tettél fel, ami eleve magában hordozza a választ is. Így azok szoktak beszélni, akik valamit el akarnak adni, főleg olyannak aki annyira nem is akarja megvenni a dolgot...

Mert az egyértelmű, hogy lehet több ügyfele bárkinek ezer meg egy módon. Szóval ilyet kérdezni azzal jár, hogy meggyanúsítanak, hogy reklámozni akarsz, eladni vagy meggyőzni.


Szóval ez bűzlik.

2013. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pacsi Ügynök!
2013. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
:)
2013. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az érzékeny szaglású kollégákat azért szeretném megkérni, hogy a témához is szóljanak már valamit.


Azért, hogy a különféle szagokat eloszlassam. Valószínűleg lehet.

Az üzletnek van egy kapacitása ami előre kalkulálható. Ez számos tényezőből áll. Van egy úgynevezett érdeklődő kapacitás is, ami a külső kapacitás. Például az üzlet előtt elhaladó emberek napi átlagos száma. Profilonként másként kell számolni, de megbecsülhető, hogy az "érdeklődők" közül hány ember lehet potenciális ügyfél. Ha ez a szám, eléri vagy meghaladja az elméleti kapacitását az üzletnek. Akkor a vásárlók száma jó eséllyel növelhető. -Ha nem akkor is csak nehezebb.


Az egy másik dolog, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni.


Ha a bolt kapacitása önmagában nem alkalmas a kívánt bevétel kitermelésére, arra nyitás előtt kellett volna gondolni, ilyen esetekben általában csak a profilváltás tud segíteni. Illetve a vásárlások átlag értékét igyekezhetünk még növelni.

2013. márc. 10. 15:51
 10/15 A kérdező kommentje:

Agent K válasza:


Van egy ötletem, akkor ezúttal legyen úgy, hogy te és a kolléga próbáljátok nekem eladni amivel ti foglalkoztok.

2013. márc. 10. 18:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!