Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kézműves szappannak melyik...

Kézműves szappannak melyik név lenne megfelelőbb?

Figyelt kérdés

"Márkanevet" keresek, az eddigi két versenyzőről várnék véleményt. Ha esetleg van jobb ötletetek, megköszönöm, ha megosztjátok.

1. Oh Boy! (a betűk típusával, elrendezésével is szeretnék machinálni)

2. Queen Soap


A csomagoláson lenne feltüntetve, valamint a szappanba nyomva szappanpecséttel. Természetesen a vállalkozás elindításánál is szükséges a (termék)név.


2013. márc. 10. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Az elsőt akkor mondja valaki, ha börtönben fürdik és leejti a szappant, ezért az nem nyerő. Viccet félretéve nem szimpatikus nekem egyik sem, az pedig megint más kérdés, hogy magyarországi, vagy külföldi forgalmazásra tervezed? mert ha magyar, nem kéne ennyire az angol nevekhez ragaszkodni
2013. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az első hímnemű, a második nőnemű. Most akkor hogy van ez?

AZ Oh Boy! női vagy férfi szappan? És a Queen? Ez nekem egy kicsit kaotikus így.


Akkor legyen már inkább az 1. változat kiegészítve: Oh Boy! és Oh Girl!


A 2. nem tetszik, olyan semmilyen.

2013. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Olyan legyen a név amit könnyen ki lehet mondani még az idősebb korosztálynak is. Én a mekiben azért nem veszek poharas fagyit mert soha nem jut eszembe mi a flancos neve.
2013. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az nekem eszembe sem jutott :D
2013. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát ezek közül inkább a Queen Soap, de az angol nyelv elég makacs és az elégedetlen vásárlók könnyen átfarigcsálják Queer Soapra a feliratot. Amúgy rusztikus hatású termékeknél (nem tudom cél-e) érdemes megfontolni a latin nevet, a Queen Soap azt hiszem "Saponem Regina" lenne - így sem hangzik olyan rosszul. Angolul talán "Leisure Purity", "Keep Clean"?
2013. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

"Elolvadok": Mutatja, hogy milyen jó a szappan, hogy a felhasználója elolvad, meg azt is mutatja, hogy a szappan elolvad.


A logó meg lehetne egy ilyen csöpögo szappan. Mint ha viasz lenne. :)

2013. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az "oh boy" meglepetést kifejező angol kifejezés (na, szép mondat volt). A börtönös inkább az "oh shit" lenne :)


De köszönöm az eddigi ötleteket, illetve a továbbiakat is, elgondolkozom rajtuk.


Fontos szempont, hogy ne álljon sok karakterből a márkanév, mert a szappan felülete nem olyan nagy, hogy hosszabb szöveg olvashatóan ráférjen. Egyelőre magyar piacra szánom, később, ha jól megy, szóba jöhet külföld is.


Természetes anyagok felhasználásával készült szappanokról van szó, mintegy szembeállítva őket az ipari kozmetikumokkal, vegyszerekkel. Mondhatni, hogy a bio vonalon mozogna.

2013. márc. 10. 20:45
 8/18 FGergelyM válasza:
Én egyszerűen azt írnám rá: "szappan". Nem vicc, magával a szóval, -főnévvel egy márkanevet testesítenék meg, illat és típus alapján almárkaneveket(gyöngyvirág...stb)
2013. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

en nem mosnam magam Oh Boy! feliratu szappannal :)

pedig Londonban elek es tudom ezeket a kifejezeseket.


a Queen Soap megint eltulzott nekem...

pl. volt egy magyar borgyogyasz neki a termekeibe a neve volt belenyomva Erno Laszlo. egyszeruen nagyszeru

2013. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 FGergelyM válasza:
szerintem minél egyszerűbb márkanevet találj ki, sőt a legjobb, ha magyar szó, elvégre magyar termék...magyarok vagyunk, aztán ha beindul a külföldi piacod, légy rá büszke: "MAGYAR TERMÉK"
2013. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!