Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás esetén...

Egyéni vállalkozás esetén lehetséges, hogy ha nekem nincs szakképzettségem, de a vőlegényemnek van, akkor megbízási szerződéssel dolgozzunk?

Figyelt kérdés

Tehát.. elmegyek, kiváltom a vállalkozóit, adott tevékenységhez értek, de nincs róla papírom, a vőlegényemnek viszont van. Készítünk egy papírt, hogy az ily módon elkészült termékeket ő ellenőrzi át szakmailag, akkor elvileg nem köthetnek belém?

Konkrétan szoftverkészítésről van szó, és weboldal fejlesztésről. Ehhez nekem egy szál érettségim van... Neki viszont meg van a szakképzettsége. A tudásom szintén meg van hozzá, csak épp papírom nincs róla.

Olyanok válaszoljanak, akik valóban képben vannak ezzel, és biztosra tudják.



2013. márc. 13. 10:44
 1/2 LVM Kft. válasza:

Tisztelt Kérdező!


Ha az egyéni vállalkozást kiváltja és ott nem kérnek öntől semmilyen dokumentumot akkor minden továbbiak nélkül dolgozhatnak így. De csak ügyvéd által készített hitelesített dokumentumként mint "Megbízási szerződés".

Hisz ha teljes mértékben ő készíti a termékeket abban az esetben már másként fog hangzani a szerződés neve.

De ha vőlegényével olyan viszonyt ápol és terveznek akkor a legegyszerűbb ha az ő nevére van kiállítva a vállalkozói , persze abban az esetben ha nincs olyan munkája ami mellet csinálná és abba bele ütközik.

2013. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és pontos választ!!!!

Megnyugodtam, hogy nem dőlt alapjaiba zugába a terv. :)


Mindenképpen az én nevemre jön a vállalkozói, mert neki van biztos munkahelye, én nem tudtam elhelyezkedni, és kapok hozzá egy szép támogatást is TÁMOP programon belül, ezért merek belevágni.


Üdvözlettel,

Dóri

2013. márc. 13. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!