Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lenne rá kereslet? Traktoros...

Lenne rá kereslet? Traktoros MTZ-s tábor.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha van már lovastábor miért nincs traktoros tábor?


Így is van már 4 db régi ,öreg MTZ, van egy új MTZ 820.4 de ezt nem akarom használni, 6 millió Ft volt ,de az állam állat 2 milliót, így csak 4 milliót kellet kifizetni, így biztosan nem fogok zsír új gépeket beletenni az iskolámba, és a táborba.


Úgy lenne ez mint a lovastáborban, a gyerekek

-vezetnének Traktort, elmagyaráznák nekik,hogy kell, megtanítanák őket vezetni.

-Lenne vacsorára zsíros kenyér, birkapörkölt, marhapörkölt, őzpörkölt, kenyérlángos,szallona ,kolbász, csípős magyar paprika, halászlé

-játékok (horgászás)

-Ahogy a lovastáborban, a gyerekek foglalkoznak a lovakkal(takarítják, etetik...) Itt is lehetne nekik ilyen takarítás,tisztítás, megetetik gázolajjal, gépolajat öntenek bele(bár én soha nem mosom takarítom őket,nem lényeges nekik ,csak a motor jó legyen, tipikus szovjet technika)


Jelenlegi gépek:

MTZ 50 50 Lóerő ,hátsó kerékmeghajáts

MTZ 52 50 Lóerő, összkerékmeghajtás

MTZ 80 80 Lóerő hátsók erékmeghajtás

MTZ 82 80 Lóerő összkerékmeghajtás


Ezek a traktorok, úgy 500 ezer és 1,5 millió Ft közt mozognak, függ az állapottól.Olyan gépet kéne választani ,amikor indul füstöl meg amikor az ember nyomja neki a gázt. Ilyenekből állna a tábor.

Ilyenekből elég lenne egy 40-et beszerezni.

Külön fel kéne osztani 14 évestől jöhet valaki 23 évesig. Egy diákcsoport.

Utána meg felnőttek 24 évtől.

A táborba kerülő kezdene meg kell persze mindent tanulni, a műszakiját is. Egy kis traktorgyár történelmet. Azután kikérdező, ha a tanuló átmegy akkor megy traktorra.


Közben megtanulja gyakorlatban az MTZ 50-es traktor méreteit, csak alap,hány ccm3, hány hengeres, milyen hosszú stb.

MTZ 50-esel levezet 50 órát biztosan, kapna egy összkerékmeghajtású MTZ 50-es aminek már MTZ 52-esnek hívják ugyan annyi a lóerő, mint az előbbinek, ha valaki levezet 52 órát ezzel a traktorral, akkor mehet MTZ 80-asra, itt 80 óra biztonságos vezetés után MTZ 82-esre megy amiben csak az összkerékmeghajtás, meg a nagyobb fülke a különbség.

A tábor végen kapnának egy tábor póéót.

Mi a véleményetek róla? Igazi szovjet idilli tábor lenne , magyarsággal,magyar kajával megfűszerezve.


Könnyen elérhető tábor lenne, van egy tanyasi megálló, ahol ez lenne. Pont a vasút és a közút metszi egymást, a vonat ott áll meg, a vasút átjáró két oldalán van a peron a megállónak, és amikor megáll a vonat, az utat is eltorlaszolja, és ott is ki lehet nyitni az ajtót, akár ott lehetnénk traktorral és dobálhatnánk fel a pótkocsira a bőröndöket. A vasúti kocsi tipusa BHV 20-05, a és csak 2 kocsiból áll a szerelvény,

V43 mas mozdony húzza. Sajnos ebben a megállóban 2 éve csak minden második vonat áll meg. Így még le se kéne szállni a vonatról egyből traktor pótkocsira kerülne az ember, és nagyon hangulatos lenne.


Nem biztos minden így lesz csak gondolkodom rajta. Lehet egy két dolgot kihagyok, de nem tudom ha fiatalok akkor nem biztos tanulni szeretnének ,de meglátjuk.


Véleményeket, ellenérveket meghallgatok.



2013. márc. 18. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igazi színt vittél a napomba!

Őszintén köszönöm! Sok sikert!

2013. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az ötlet :D De hol aludnának. A felnőtt táborban legyen házi bor és pálinka is. Jót mosolyogtam rajta :D meg szalmabálákból ügyességi verseny stb. :D
2013. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a nap ötlete... :)


azon filóztam, hogy a ló hobbiállat, a traktor viszont munkaeszköz, abból is a veszélyes fajtából, legalábbis a munkavédelmi törvény szerint.


A hatóság szokás szerint kötözködne ezerrel...

2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb poén az, hogy ezen az oldalon ez az első vállalkozásötlet, aminek legalább valóságalapja!
2013. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ragadnék le annyira az MTZ-nél, nem mindenki érti ezt a lelkesedést. De maga a traktoros tábor marha jó ötlet, az ügyességi versenyekkel, meg a többivel. Haladóknak versenyszántás. Sebesség, szépség, ilyesmi. Nagyon jó ötlet, remélem megvalósul!
2013. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ötletes és egyedi. Sok sikert kívánok hozzá!
2013. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem tetszik... :) ha lesz valami belőle, írj mert érdekel... L/14
2013. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó! És pont az van benne, hogy csinálj a hátrányból előnyt! Vidéki kis település,ahol már a vonat se áll meg annyira :-)


A helyi település marketingjén nagyot fogsz dobni, ha össze tudod hozni, így elég nagy támogatottságra számíthatsz a helyiektől.


Kicsit kilincselni kell, de lehet hogy a helyiekkel is össze tudjátok rakni a dolgot. Ha van pl. szállásadó a környéken, vagy falusi turizmussal foglalkozó családok tuti be fognak szállni, önkormányzat is támogathat, vagy helyi iskola és civilek, esetleg ha van aki területfejlesztéssel, vagy pályázatírással foglalkozik ott, akkor jól lehet rá forrást szervezni. Vagy ha vannak tanyák, oda is hagy menjenek, tanulják és lássák azt az életvitelt is. Mint egy erdei iskola, csak ez mezőgazdasággal,tanyavilággal.


Csinálj részletes és reális terveket, gyűjts össze megbízható embereket, de próbáld meg úgy, hogy ne nyúlják le a terveid.


Sok sikert!

2013. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akik mezőgazdálkodnak azok nem biztos, hogy ráérnek erre!

Egyébként nincs 80-lovas egy 80, 82-es mtz. :)

De azért nem olyan nagy sláger az az mtz és azt sokan ismerik, esetleg a városi gyerekeknek jelentene élményt, de akik ebből élnek azok egyrésze akkor örül amikor kiszállhat az mtz-ből! :)

Az ötlet alapjában véve érdekes, bár én hozzá nem értőt még az mtz-be engednék bele....

2013. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tetszik az ötlet, de hogyha ezért komolyabb pénzt akarsz, akkor vigyél bele több szórakozást és kevesebb komoly tanulást meg x óra kötött vezetést, mert én tuti nem fizetnék azért, hogy pucoljam a traktorokat és vizsgázzak vezetésből

De ha kicsit átalakítod még lehet el is megyek :D

18N

2013. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!