Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Offshore. Akkor ez most csak...

Offshore. Akkor ez most csak egy sima ceg mondjuk az UK-ben ami ott nem vegez gazdasagi tevekenyseget? Ennyi az offshore vagy van ilyen hogy offshore cegalapitas?

Figyelt kérdés
Nem talaltam ilyet. Igy meg akkor total hulyeseg egy rakat penzt kifizetni online cegeknek hogy csinaljanak ilyet neked amikor egyedul is meg tudom oldani... sot meg Cypruson is van ismeros ha kell...
2013. márc. 27. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg bejegyzed a ceget egy adoparadicsomban, egy allamban, ahol alacsonyak az adok, es a tevekenysegedhez, ami a bevetelt termeli, a ceged fog szamlazni. Ott lesz egy kis bokkeno, amikor az offshore ceged profitjahoz hozza akarsz ferni itthon es megprobalod bizonyitani, hogy az a nyereseg itthon nem adokoteles...
2013. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akkor a cege a hazam az autom en meg csak ceges autoval kozlekedem es a ceg biztositott nekem hazat is :D


mellekesen nem lakom nagyon mar Magyarorszagon

es 3 even belul vagy kettos brit-magyar allampolgar leszek vagy ha ugy latom csak brit... es elfelejthet a magyar kormany egy ujabb lakost


azert koszonom a valaszt. mar regebben is filoztam ezen hogy sima cegbejegyzes. hat fizet ezert 1200 eurokat a jo eg! :D foleg hogy en a briteknel sokat tartozkodom ott eleinte meg semmi adom nincs :D

2013. márc. 27. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg keveset tartozkodsz itthon, akkor nem lehet gond, ha ott rendesen adozol. Nem ismerem a brit jogszabalyokat, de lehet, hogy a hazert, meg autoert is kene adozni...
2013. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a britek jok kezdetnek. sok keevezmeny van.

ha meg nagyon megszalad a szeker akkor Cyprusba megy a ceg :)

mert egy bizonyos osszeg felett a britek 50%-ot kernek


amugy sokkal igazsagosabb az adozasi rendszerui mint az itteni. de ezzel nem mondtam sok ujat azt hiszem.


ebben az orszagban legkesobb szeptembertol max par napokat toltok vagy talan majd balatoni nyarra azert visszanezek meg de papa kedves kormanyunk, nem ez volt a terv de ha mashol tart karokkal varnak hulye leszek ittmaradni ahol belemrugnak...

2013. márc. 27. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, figyeled-e a híreket Ciprusnak vége... és Merkel miatt az EU-nak is annyi, nagyon beleszóltak a belügyekbe, a tőke menekül Európából...

A brit állampolgárságra nem vennék mérget.

Saját tapasztalat, kollégámmal Írországban dolgoztam, ő ott élt 8 éve, rendesen melózott, ott járt suliba, de Dél-Afrikából származott, viszont a Nagyszülei írek voltak. 8 év után beadta kérelmet, Az ország 2. legnagyobb szállodájának ajánlásával, és egy kormányközeli politikus is kellett, aki szintén ír egy levelet. Ez volt 3 éve, fél éve beszéltem vele, még csak "nem" választ sem kapott.

Ott élnek 5 millióan UK 80 millió. Szerintem ott is hasonlók a feltételek, de szerintem kicsit szigorúbbak. Sőt...Camereon az elmúlt napokban mondta, hogy nagyon rákoppintanak a bevándorlókra, aki a rendszer kihasználásra mennek rá.


Másik offshore céget itthon csak ügyvéddel lehet alapítani, és amelyik országban alapítod, kell egy helyi vezető, akinek bért fizetsz minden hónapban. Így ha gáz van őt veszik elő, téged nem.

Kicsit ásd bele a témában magad, mert sajnos köszönő viszonyban sincs a valóság azzal, amit mondasz.

2013. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tudom hogy kell kinti ugyved es hasznos egy kinti ember is ha kell valamit csinalni.

a cyprusi kormany honlapjan olvastam a cegalapitasrol.


a britekrol meg.

hat figyelj egy hotel londinert lehet nem is latnak szivesen.

de egy brit orvostanhallgatoval azt hiszem mas a helyzet. as orvosok ausztraliaban mindenhol keresettek es tart karokkal varjak oket.

persze hogy nem adnak minden jottment indiai segedmunkasnak allampolgarsagot, igy is felhaborito micsoda metelyei as allamnak ezek...

tudom, elsokezbol dicsekszik nekem arrol hogyan huzza le a rendszert a kis ketmajmos hulye krva...

khm nem voltam ilyen de kint eleg eloiteletes lettem a szinesekkel szemben... persze vannak kivetelek, de elsore tartom a tavolsagot biztos ami biztos...

2013. márc. 28. 15:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak, ahogy nálunk is kell helyi ügyvédet fizetni, ha itt működik egy cég ott kinti is kell fizetni egy ügyvédet.

Persze havonta.

Adott ország törvényei is jelentkeznek, nem csak ott ahol alapítod, hanem, ahol a leányvállalat is működik.

2013. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hat virtualis tevekenyseget folytatna szoval tul sok materialis megnyilvanulasa nincs a cegnek.


tudom hogy kell a kinti ugyved :) de amugy koszonom a valaszodat, nagyon pontosakat irsz!

most kint meg ismeros is van akit megbizhatok azzal hogy kerdezzen meg ra par reszletre vagy intezze el nekem a papirmunkat persze fizetnek neki.

mert ha igy lehet akkor jogi megfontolasbol orulnek ha a briteknel nem lenne a nevemen semmi :)

2013. márc. 28. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Az állampolgárság felejtős, ha nincs igazolható jövedelmed...

2013. márc. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kint dolgozom :) most itthon vagyok :)

suli mellett is akarok egy korhazban dolgozni hogy kozel legyek a tuzhoz, kapcsolatokat alakithassak ki, neten mar kutatasokba is bevegyenek :)

2013. márc. 29. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!