Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás vagy kft, melyiket...

Vállalkozás vagy kft, melyiket éri meg jobban, melyiknek mik a költségei?

Figyelt kérdés

Van bejelentett alkalmazotti munkaviszonyom viszont emellett szeretnék dolgozni mint vállalkozó. Számítógépes munkákat végeznék, esetleg pár eszközt is vásárolnék a megrendelőknek amit továbbadnék, meg természetesen a munkához szükséges eszközöket is úgy szeretném megvenni hogy utánna visszaigényelhessem az áfá-t.


Nem vagyok képben az ilyen ügyekben, ezért kérném a segítséget a választáshoz, sok a buktató meg a rejtett költség ami alapításkor nem feltétlenül derül ki és nehéz utánnajárni is.


2013. ápr. 6. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben és leggyorsabban egyéni vállalkozó bírsz lenni. Mivel a munkaviszonyodban biztosított vagy járulékot nem kell fizetned az adózás meg attól függ, hogy mennyire nyereséges a tevékenységed. Cégalapítás százezres tétel,minden más költség is magasabb ( pl. bankszámla, könyvelő )és ha nem jön be,macerás megszüntetni.
2013. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Közbe én is utánnanéztem amennyire lehet és én is a vállalkozást találom a megfelelő megoldásnak , főleg hogy csak kipróbálni szeretném először.

Annak milyen költségei vannak alapításkor? Jól láttam hogy semmilyen, max pár ezer ft?


Ha számlát adok egy munkáról akkor az után kell 16% adót fizetnem? És ha én kapok számlát arról visszaigényelhetem az áfát, illetve miről adhatok és kaphatok számlát pontosan?

2013. ápr. 6. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
A vállalkozói, ha nem kérsz igazolványt csak igazolást ( mindenhova elég ) ingyenes. Ha áfa alanyiságot választasz, a bevételed után áfát kell fizetned, de az elszámolható költséged áfáját levonhatod belőle. A nyereség adózása kicsit bonyolultabb. A vállalkozásoddal összefüggésben felmerült költségeket számolhatod el. Ha kevés költség várható, akkor érdemes elgondolkodni a kisadózók tételes adóján ( KATA )
2013. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Még annyit kérdeznék, hogy mi a különbség az áfa alanyiság és az áfázás nélküli verzió között?


Ezzel a KATA -val miért járnék én jól? Elvileg csak a 16% adót kellene a nyereségem után fizetni mert van bejelentett 40 órás munkaviszonyom.


Bankszámlának megadhatom a sajátomat ugye, nem kell nyitni másikat emiatt?

2013. ápr. 7. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!